Слідчі Державного бюро розслідувань зустріли в аеропорту лідера політичної партії "Європейська солідарність", народного депутата, п‘ятого Президента України Петра Порошенка, який разом із дружиною, адвокатами і депутатами від "Європейської солідарності" прилетів із закордонного відрядження до Києва.
Трансляцію подій у прямому ефірі веде народний депутат від фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Нас уже понад 10 хвилин прикордонники під приводом якоїсь перевірки не пускають на територію України. Я думаю, що це провокація, яка підбурює до масових акцій", - сказав Порошенко.
Як зазначив Гончаренко, на кордоні у Порошенка забрали паспорт для перевірки. В аеропорту виникла штовханина та суперечка між слідчими ДБР та адвокатом Порошенка.
Рейсовий літак "Варшава – Київ" на борту із Порошенком приземлився в Міжнародному аеропорту "Київ" імені Ігоря Сікорського. Незабаром очікується виступ Порошенка на імпровізованій сцені напроти аеропорту.
Як повідомляв Укрінформ, лідер партії "Європейська солідарність", народний депутат, експрезидент Петро Порошенко перебував у закордонному відрядженні з 17 грудня до 17 січня.
Печерський районний суд Києва призначив засідання з обрання йому запобіжного заходу на 11:00.
Раніше повідомлялося, що виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".
Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо перебував у закордонному відрядженні.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля.
На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.
За темою
- Справедливість є, і за неї варто боротися – Юлія Тимошенко про результати судового засідання
15.04.2026, 16:55
- Кая Каллас заявила в ООН про руйнування світового порядку через війни в Україні та на Близькому Сході
14.04.2026, 09:26
- Бельгія та Норвегія затримують передачу частини винищувачів F-16 Україні
12.04.2026, 21:34
- У Швеції затримали судно з Росії через скидання вугілля в море
12.04.2026, 15:22
- ЄС може позбавити Сербію €1,5 млрд: у Брюсселі занепокоєні курсом Белграда
10.04.2026, 17:40
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
Генштаб: За минулу добу Росія втратила ще 1080 військових у війні проти України
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми