• Головна
  • Новини
  • Скасували 5 концертів за день до виїзду в Польщу: Мінкульт не випустив за кордон хор "Воскресіння"

17.03.2023, 18:39

Скасували 5 концертів за день до виїзду в Польщу: Мінкульт не випустив за кордон хор "Воскресіння"

Мінкульт не дав дозволу на виїзд за кордон хору "Воскресіння" з Івано-Франківська, який мав заплановані благодійні концерти у Польщі

Про це "Еспресо.Захід" розповів диригент хору та голова Івано-Франківського обласного відділення національної всеукраїнської музичної спілки Володимир Рудницький, пише Вест Ньюз.

17 березня у польському місті Пачкув мав відбутись благодійний концерт Івано-Франківського хору "Воскресіння", однак за день до виїзду з’ясувалось, що Міністерство культури не дало колективу дозволу на виїзд. Відтак колективу, який свого часу співав літургію у соборі Петра і Павла у Ватикані, довелось скасувати 5 благодійних концертів буквально за день до виїзду. Концерти організувала польська сторона спеціально для збору коштів для ЗСУ. 

“Я ледь не згорів від сорому, коли в 15 березня, повідомляв бурмістру Пачкува Артуру Рольці, який взяв на себе всю організацію концертів, а також оплатив наше проживання та транспорт у Польщі, що ми не приїдемо. А виїжджати ми мали вже 16 березня вдосвіта", – каже Володимир Рудницький.

З Артуром Ролькою диригент познайомився у листопаді минулого року в Івано-Франківську, коли він вкотре привіз гуманітарну допомогу на Прикарпаття.

"Ми тоді невеличким складом нашого хору привітали його кількома духовними творами. Йому сподобалось, тож він пообіцяв, що запросить нас з концентром до Польщі. Наприкінці січня він надіслав нам запрошення на п’ять концертів у Пачкуві та сусідніх містах на заході Польщі, на яких зможемо збирати кошти для ЗСУ. Гадаю, ми могли б зібрати на два-три автомобілі, яких так потребують на фронті",  – каже Володимир Рудницький.

За словами диригента, який також є керівником благодійної організації, про дозволи на виїзд почали клопотати ще на початку лютого, хоча виїзд був запланований на 16 березня. Спочатку Володимир Рудницький надіслав у міністерство запрошення від бурмістра та прохання про дозвіл на виїзд за кордон. Наступного дня йому повідомили список документів, які треба надати.

"Серед необхідних документів були накази про відпустку для членів колективу (чи звільнення від навчання на період поїздки для студентів). Звичайно, на це нам пішов не один день. 27 лютого надіслав повний пакет документів, і мене запевнили, що уже має бути добре, але, мовляв, перетелефонуйте за тиждень. Але виникає скандал з тим ненормальним коміком, який втік до Туреччини, і 6 березня вони змінюють правила. Відтак 10 числа по обіді (а це п’ятниця!) мені надсилають додатковий перелік документів, які треба подати. У понеділок, 13 березня, їх подаю. Загалом я передав у міністерство 130 аркушів документів! Наступного дня телефонують з міністерства і кажуть, що три військові документи (серед них і мій) застарілі, тож не відомо, чи їх приймуть. Я почав звертатись до кого тільки можна. За день до виїзду начальник управління культури додзвонився до заступниці міністра, а вона каже, нехай переробляють свої військові документи, інакше нікуди не поїдуть. Але ж виїзд уже наступного дня!, – обурюється Володимир Рудницький. – Розумію, що виникла потреба змінити правила. Але є їх мали б застосовувати до тих, хто подає заявки після внесення змін. А наші документи на той час уже були на розгляді. Для чого ви зриваєте поїздку? Зрештою, йдеться не просто про скасовані концерти. Невже у Мінкульті не розуміють, що псують партнерські стосунки з поляками, які нам дуже допомагають? Мінкульт, до речі, просить надавати посилання на афіші концертів за кордоном у пакеті документів, які потрібні для дозволу на виїзд. Тобто ви готуйте поїздки, друкуйте афіші (у нашому випадку друк афіш оплачувала польська сторона), а ми подумаємо, чи вас випустити за кордон. Як з таким підходом можна популяризувати українську культуру за кордоном? Чи для Мінкульту існують  лише попзірка та коміки? Але ж хіба це культура? Що спільного той стендапер має з культурою, що Мінкульт давав йому дозвіл на виїзд? Часом мені здається, що це взагалі була російська провокація, щоб українські колективи перестали випускати за кордон".  

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: