• Головна
  • Новини
  • Систему перевірки суддів необхідно зробити жорсткішою, щоб потенційні хабарники не змогли отримати посади - Михайло Цимбалюк

19.01.2024, 09:23

Систему перевірки суддів необхідно зробити жорсткішою, щоб потенційні хабарники не змогли отримати посади - Михайло Цимбалюк

Народний депутат України Михайло Цимбалюк закликав до більш суворої перевірки кандидатів на посади суддів, щоб запобігти потенційній корупції в системі, зокрема, у Верховному Суді.

В Україні необхідно змінити систему перевірки кандидатів на посади суддів. Їхня перевірка повинна бути настільки жорсткою, щоб потенційні хабарники не змогли потрапити у суддівську гілку влади, а тим більше до Верховного суду. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат України Михайло Цимбалюк.

Деталі

"Важливо, щоб справи корупційні мали завершення. Сьогодні будь-яку людину, в тому числі суддю, можна звинуватити. Тому у нас є правоохоронці, щоб все це доводити до логічного кінця. Має існувати на стільки жорстка система, щоб такі люди проходили жорстку перевірку і не потрапляли в судівську гілку влади, тим більше на найвищі щаблі. От в чому найбільша проблема – треба міняти систему. Бо поки що змінюють людей на людей і, на жаль ,не завжди гірших на кращих", - зазначив Цимбалюк, коментуючи необхідність очищення Верховного суду через те, що його судді скомпрометовані справами ексголови ВС Владислава Князєва, якого впіймали на хабарі й ексдепутата, обвинуваченого в серії замовних вбивств та держзраді Олександра Шепелева, який, за даними ЗМІ, міг заплатити за необхідне йому рішення суду.

Він нагадав, що так як Верховний суд - найвища судова інстанція, то вся судова гілка влади, юристи й адвокати керуються рішеннями ВС. 

"Крім того, сьогодні знизу до верху є проблема в судах, третина вакансій на рівні місцевих, апеляційних судів пуста, роками не розглядаються справи людей, СІЗО переповнені, доходить до 5 років, коли люди не засуджені, але знаходяться під слідством і перебувають в слідчих ізоляторах. Тому дуже важливо щоб влада завершила почату реформу, однією з місій якої є очищення судів від недоброчесних суддів, очищення Верховного суду", - сказав Цимбалюк.

Нардеп зазначив, що всі правоохоронні органи, які мають, чи бачать інформацію щодо можливих злочинів суддів повинні в межах своєї компетенції аналізувати її й розслідувати залежно від підслідності злочинів. 

"Кожен правоохоронний орган має реагувати, дотримуючись чинного законодавства щодо специфіки провадження справ щодо суддів, які користуються недоторканістю. Це чи не єдина система, яка сьогодні користується пивілеями такими. Тому насамперед це ДБР і звичайно НАБУ. Оперативні можливості має СБУ. Якщо злочин документують представники НПУ і в результаті їм стало відомо ,що там задіяний суддя – вони скеровують це за підслідністю", - пояснив Цимбалюк.

Додамо

Голова громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) Катерина Бутко вважає, що Верховний суд потрібно реформувати й очистити від недоброчесних суддів, тоді буде шанс, що справи на кшталт Шепелева, розглядатимуться прозоро і якісно. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: