24.04.2026, 13:55
Школи перевірятимуть військові документи 17-річних: що змінилося і чи законна ця вимога
В Україні заклади освіти зобов’язані перевіряти військово-облікові документи учнів призовного віку, зокрема 17-річних юнаків. Відповідні роз’яснення надало Міністерство оборони України.
Йдеться про обов’язок шкіл вести персональний військовий облік учнів. Це передбачено постановою уряду, і така вимога не є ініціативою окремих навчальних закладів.
У міністерстві пояснюють: під час зарахування до старших класів або перед вступною кампанією адміністрації шкіл мають право запитувати військово-обліковий документ (ВОД). Заклад освіти повинен перевірити його наявність і зберігати відповідні дані в особовій справі учня.
Коли юнаку виповнюється 17 років, він зобов’язаний стати на військовий облік. Це можна зробити двома способами:
— через електронні сервіси, зокрема Дія або «Резерв+»;
— особисто звернувшись до територіального центру комплектування.
Після цього формується електронний військово-обліковий документ (е-ВОД) із QR-кодом. Він має повну юридичну силу незалежно від формату — як у цифровому вигляді на смартфоні, так і у роздрукованому.
У Міноборони наголошують, що вимагати від учнів будь-які інші документи школи не мають права. Електронний ВОД є основною і стандартною формою підтвердження обліку.
Важливо, що стати на військовий облік у 2026 році мають усі юнаки, яким виповнюється 17 років, у період з 1 січня до 31 липня.
За темою
- Росія посилює оборону Криму через побоювання українського десанту, – ВМС
17.06.2026, 22:10
- Генштаб ЗСУ спростував російські заяви про нібито удар по автобусу з дітьми на Брянщині
17.06.2026, 17:14
- ВАКС визначив заставу для співробітника СБУ у справі про вимагання 150 тис. доларів
17.06.2026, 15:30
- Підтримка втручання президента в роботу уряду та парламенту в Україні знизилася більш ніж на чверть — опитування КМІС
17.06.2026, 15:07
- Російські безпілотники пошкодили сортувальний центр «Нової пошти» у Сумах: під загрозою понад 13 тисяч відправлень
17.06.2026, 13:57
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
Масштабна ДТП біля Львова: зіткнулися чотири автомобілі, є постраждалі
На Львівщині браконьєри застрелили козулю поблизу Стоянова — справу передали правоохоронцям
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
Франківські хірурги видалили уламок біля сонної артерії бійця
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні