19.10.2020, 13:26

Шепетівка: лідирує «Батьківщина» та Володимир Синюта

Дослідницький центр "СОЦІУМ ЛІВ" 10–12 жовтня провів соціологічне опитування щодо суспільно- політичного настрою мешканців міста Шепетівка.

Результати опитування свідчать, що респонденти краще оцінюють, загальну ситуацію в області чи країні, аніж місцевий стан справ. Так, лише 13,6% вважають, що місто рухається у правильному напрямку, 74,8% - протилежної думки. Краще оцінюють ситуацію в сільських населених пунктах.

Не найкраще оцінюють респонденти і стан справ у області. Позитивно оцінюють стан справ - 27,5%, а 68,4% - як негативний.

Найбільш значущою проблемою (необхідно було відмітити не більше п’яти основних проблем), що турбують жителів Шепетівської ОТГ відзначимо військовий конфлікт на Сході країни (53,7%).

Також респондентів на загальнодержавному рівні хвилюють відсутність роботи, безробіття (41,2%), неможливість отримати якісне медичне обслуговування (38,1%), низький рівень зарплат і пенсій (36,4%), хабарництво та корупція в суді (29,2%).

Особисто для себе респонденти вважають найбільшою проблемою низький рівень зарплат та пенсій (55%). Неякісна медицина, підвищення тарифів турбують кожного третього. Безробіття, війна на Сході, підвищення цін на основні товари, інфляція — кожного четвертого, хабарництво й корупція у владі — кожного п’ятого.

Серед місцевих політиків найкраще ставлення в респондентів до Р. Мацоли (41% - позитивне, 34% - нейтральне, 13% - негативне, 12%- не чув про такого) та В. Сидора(39% - позитивне, 37% - нейтральне, 6% - негативне, 18% - не чув про такого). До діючого народного депутата О. Жмеренецького позитивно ставляться 5%, нейтрально - 26%, негативно - 20%, не знають його 49% опитаних. Інших політиків не знають більше як 50% респондентів.

Що стосується місцевих виборів, то 68,5% респондентів не розуміють систему по якій відбуватимуться місцеві вибори, а 37,3% опитаних не знають дату голосування.

Ставлення до лідерів місцевих політичних сил зумовило й відповіді респондентів на питання: «Якщо би вибори до міської ради відбулись в наступну неділю, за яку політичну силу та кандидата на міського голову Ви би віддали свій голос?».

Прохідний бар'єр долає сім партій. Очолює рейтинг партій "Батьківщина", підтримати яку готові 15,8% респондентів, "За конкретні справи" - 12,1%, партія "За майбутнє" - 10,2%, "Європейська солідарність" - 8,2%, "Опозиційна платформа - За життя" - 7,9%, "Слуга народу" - 7,8%, "Сила і Честь" - 5,9%.

Серед потенціно прохідних опинились "Партія пенсіонерів України" та "Свобода" з поточним результатом у 4,3%. Радикальна партія Олега Ляшка з показником 2,3% та "Наш край" з 1,7% не мають шансів на потрапляння до складу нової ради.

Що стосується виборів міського голови то результати наступні. Лідирує зі значним відривом Володимир Синюта. Його готові підтримати 21,3% опитаних. Другим іде Віталій Бузиль з показником у 14,7% підтримки. Третє місце у представника партії «Свобода» діючого мера Михайла Полодюка - 11,2%. Світлану Павлишину (За конкретні справи) бачить мером 8,9% шепетівчан, Петра Дзяворука - 5,5%, Максима Бондарєва (Слуга Народу) - 5,3%, Аліма Штена - 3,7%, Миколу Сікору - 3,1%, Наталю Завістовську - 2,7%, Валерія Федорова (Батьківщина) - 2,2% та Тетяну Вінницьку - 1,1%.

Довідка.

Аудиторія: жителі Шепетівської ОТГ від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше як 1,8%. Терміни проведення дослідження: 10 – 12 жовтня 2020 року.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

Коментар

Блоги

Андрій Вихопень

Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

Олександр Ярема

Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

Мирослав Дністрянський

Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: