28.01.2022, 08:52

Що везуть туристи зі Львова: найпоширеніші сувеніри

Мандруючи в чужі краї, зазвичай хочемо привезти звідти приємних дрібничок на спогад про подорож. Бо разом із ними веземо з собою атмосферу міста і його традиції.

Львів і львів'яни здавна славилися своєю винахідливістю і креативністю, а тому сувенірної продукції в місті не забракне нікому. Вона у Львові – на різні вподобання та гаманець, від предметів інтер'єру до одягу чи їжі. "Еспресо.Захід" підготував перелік сувенірів, які туристи найбільше полюбляють купувати у Львові та дарувати своїм друзям, рідним і знайомим.

Наталія Табака, начальниця управління курортів і туризму Львівської ОДА, розповідає: одним із найпопулярніших подарунків-сувенірів є їжа. Гастросмаколики залишаються серед лідерів продажу, а деякі можна придбати лише у Львівському регіоні. 

"Купивши гастрономічні ласощі, можна сказати, отримуєш нагоду скуштувати Львівщину на смак. Якщо говорити про Львів, то тут найбільшою популярністю користуються кава і шоколад", – розповіла Табака.

Кава, без сумніву, не втратила своєї актуальності, підтверджує в.о. начальника управління туризму Галина Гриник.

"Думка про те, що саме Львів є кавовою столицею України, дуже міцно закріпилась у свідомості. Тому й символіку міста продукують з кавою, і продають її інноваційно, і пакують. Це відповідає певним міжнародним стандартам", – розповідає чиновниця.

Інші смаколики також користуються популярністю серед туристів. Часто вони купують пряники, шоколадні вироби, мед або продукти з меду. 

"Дуже люблять наш мед і все, що з нього зроблено, китайці та турки. А ще дуже популярною є фермерська продукція із Львівщини. Навіть п'ять років тому так не було. А зараз часто дегустують сири й відразу їх купують. Туристам цікавий той факт, що сир виготовлено в тій самій локації, де вони є в час подорожі, вони розуміють, що це місцевий крафтовий виробник", – пояснює чиновниця. 

Фото: foodandmood.com.ua
Найкраще продається дрібна сувенірна продукція, бо вона недорога, її можна купити більше й подарувати більшій кількості друзів. 

"Якщо брати тенденції за минулі роки, то часто мандрівники купували магніти. Зараз магніти також користуються популярністю, але вже більш вишукані, ті, які відтворюють автентичну будівлю, щоб можна було її розпізнати, листівки доповненої реальності. 

Фото: apriori.lviv.ua
Цікаво, що користуються популярністю листівки зі штампом-відміткою туристичного центру – про  перебування людини саме в цьому конкретному місці. Дуже великим попитом користуються туристичні путівники і карти, їх також везуть як сувеніри", – веде далі пані Галина.

Рівень продажу сувенірної продукції підвищують її оформлення чи упакування, каже Галина Гриник. Гарно оформлений подарунок є привабливішим для туристів, зважають вони й на те, як довезуть його до місця призначення, тому більше шансів мають добре упаковані сувеніри.

У різдвяний період великою популярністю користується різдвяний декор, але не масмаркет, а унікальні речі, вироблені львівськими майстрами. Багато зараз купують етнопродукцію, як-от ляльки-мотанки. Наталія Табака наголошує: в Карпатському регіоні продають дуже багато автентичних товарів, наприклад вироби з дерева, вишивані речі.

Фото: facebook Українська Лялька-Мотанка

Як зазначила пані Табака, за цифрами туристичного збору Львів і Львівщина торік посіли третє місце серед найбільш відвідуваних туристичних місць (після Києва й Одеси). 

"Сьогодні географія подорожей розширилась. І вже коли туристи їдуть до Львова, то часто відвідують ще й окремі цікаві місця на Львівщині. Найбільшою популярністю користуються курортні містечка і карпатські громади", – додала чиновниця.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний

Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: