05.11.2024, 09:25
Що очікувати Україні в разі перемоги Камали Гарріс на президентських виборах у США
Сьогодні, 5 листопада 2024 року, Сполучені Штати обиратимуть нового президента, і результати цих виборів вплинуть на весь світ, зокрема й на Україну, яка перебуває у війні з hосією.
Кандидати — республіканець Дональд Трамп, колишній президент США, і демократка Камала Гарріс, чинна віцепрезидентка, — мають різні погляди щодо підтримки Києва.
Експерти зазначають, що політика Трампа залишається абсолютно непередбачуваною. Він може як повністю припинити підтримку України, так і несподівано розширити допомогу. Натомість Гарріс вважається більш передбачуваною, хоча це не завжди є гарантією позитивних змін для України.
Аналітики наголошують, що Гарріс, ймовірно, продовжить курс адміністрації Байдена. Її політика може бути обережною, щоб уникнути прямої конфронтації з Москвою, що потенційно стримує швидке надання допомоги. Гаррісу доведеться визначити, чи готова вона радикально посилити підтримку України у військовій, дипломатичній та фінансовій сферах.
Водночас у її кампанії підкреслюють, що вона підтримуватиме міжнародні союзи, включно з НАТО. Однак європейські чиновники все ще вважають Гарріс порівняно "невідомою", не впевнені в її відданості трансатлантичному партнерству.
Камала Гарріс неодноразово засуджувала дії Росії, підкреслюючи важливість покарання за воєнні злочини. Вона критикувала затримку схвалення допомоги Україні в Конгресі. Однак її позиція щодо конкретних питань, як-от членство України в НАТО, залишається обережною.
Колишній посол України в США Олег Шамшур зауважив, що хоч риторика Трампа виглядає суперечливою, його заяви про швидке завершення війни можуть бути спрямовані на тиск на Київ. На цьому тлі заяви Гарріс про продовження підтримки України здаються обнадійливими, хоча, за словами Шамшура, беззаперечної підтримки чекати не варто.
Деякі аналітики припускають, що Гарріс може не повністю дотримуватися курсу Байдена, оскільки вона дивиться на світ інакше. Оглядачі також вказують на можливе посилення відповідальності Європи за власну безпеку, незалежно від результатів виборів у США.
За темою
- Альона Шкрум залишає Верховну Раду: ймовірно, стане заступницею міністра
02.12.2024, 23:08
- Зеленський анонсував нові кадрові зміни в ЗСУ: що чекає на армію України
02.12.2024, 18:35
- Байден збільшує військову допомогу Україні через побоювання щодо Трампа: що стоїть за цим рішенням
02.12.2024, 18:03
- Німеччина надасть Україні новий пакет військової допомоги на 650 мільйонів євро
02.12.2024, 15:02
- Представник Трампа пропонує відтермінувати вступ України до НАТО заради припинення війни
01.12.2024, 08:25
Обговорення
Політика
ТОП
У Львові встановили головну ялинку: як її вибрали та що буде на святковому декорі
"В Курск зашли войска НАТО": львівські десантники взяли в полон 11 росіян. Ті розповіли про "мобілізацію"
Різанина в Золочеві: 57-річному чоловіку загрожує до 8 років в’язниці
Водій Porsche на Львівщині намагався проїхати з підробленими документами
Нові відключення світла у Львові 3 грудня: скільки годин без електрики
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів