Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нові дві «червоні лінії» для Кремля у питанні вступу України до НАТО.
Про це пише "Слово і Діло" із посиланням на російські РИА Новости.
За його словами, для Москви категорично неприйнятним є як вступ України до НАТО, так і розміщення на її території військових об'єктів країн Альянсу.
«Ми категорично не приймаємо появи прямо на наших кордонах Північноатлантичного альянсу, тим більше з урахуванням того курсу, який проводить українське керівництво, і колишнє, і нинішнє, на жаль. Більше того, це червоні лінії по-справжньому, і вони це знають», - сказав Лавров на своїй великій пресконференції у п'ятницю, 14 січня.
За його словами, навіть якщо Україна залишається поза НАТО, «можливими є двосторонні домовленості з американцями, англійцями, іншими західними країнами, які там створюють військові об'єкти, бази на Азовському морі».
«Це нам теж неприйнятно, тому що розміщення на території наших сусідів, у даному випадку України, ударних озброєнь, які становитимуть загрозу для Російської Федерації, – це ще одна червона лінія», – додав Лавров.
Нагадаємо, ще в грудні Росія зажадала від НАТО та США гарантувати неприєднання України до Альянсу.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не піде на компроміс із РФ щодо членства інших країн в Альянсі. Також, за його словами, Росія не має права вето щодо питання вступу України до НАТО.
За темою
- Росія втратила на війні в Україні близько 70-80 тисяч солдатів, - Пентагон
09.08.2022, 08:48
- Пелосі вже зустрілась із президенткою Тайваню: говорили й про Україну
03.08.2022, 11:47
- Байден хоче укласти з Росією новий договір щодо ядерної зброї – разом із Китаєм
01.08.2022, 18:51
- Поляки витратили на допомогу біженцям з України близько $2 млрд, - Польський економічний інститут
27.07.2022, 15:53
- Російські сім’ї зниклих в Україні окупантів вимагають у Путіна знайти рідних, але не припинити війну
26.07.2022, 16:47
Обговорення
ТОП
На Львівщині батько намагався застрелити сина
Після ударів по Антонівському мосту окупанти почали вивозити свої родини з Херсона, - ОВА
Будинок вчених у Львові, де гуляла "голодна туса", приватизували незаконно, – прокуратура
Рада продовжить термін дії воєнного стану та мобілізації
"Динамо" перемогою вийшло у плей-оф Ліги чемпіонів
ФОТО
Відео

Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв
Коментар
Блоги

Василь Чорний
Чернівецька тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний
Хотинська тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний
Волонтери з усієї України обмінювалися досвідом