15.09.2025, 13:08
СБУ затримала російського агента у лавах ЗСУ: шпигував за дроновими операціями
Служба безпеки України викрила російського агента у підрозділі безпілотних систем Збройних сил. Затриманий передавав ворогу дані про дії українських дронарів та попереджав окупантів про підготовку атак.
Як повідомили в СБУ 15 вересня, йдеться про мобілізованого військовослужбовця, який проходив службу на східному фронті. Він завчасно інформував ФСБ про час, напрямки вильотів та орієнтовні цілі українських ударних безпілотників. Також шпигун «зливав» дані про місця дислокації та бойові позиції своєї бригади.
За даними слідства, отримані від агента відомості росіяни використовували для нанесення превентивних ударів артилерією та авіабомбами. Сам зрадник отримував від ФСБ попередження, щоб уникнути ураження під час атак.
Спецслужба затримала шпигуна у момент, коли він готувався передати окупантам чергову порцію розвідданих.
Російським «кротом» виявився 26-річний мешканець Кропивницького. Після мобілізації він почав шукати «виходи» на спецслужби РФ у Телеграмі та зрештою погодився на співпрацю за гроші.
Нині йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ (державна зрада в умовах воєнного стану). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
За темою
- Зеленський: Саміт G7 приніс важливі результати
17.06.2026, 12:17
- Помер хлопчик, якого у лютому збила на переході суддя в Кривому Розі
17.06.2026, 11:31
- ППО знешкодила 97 зі 119 дронів, якими росіяни атакували Україну
17.06.2026, 09:23
- Окупанти поцілили по кінно-спортивній школі на Сумщині: загинули тварини
17.06.2026, 08:23
- До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
16.06.2026, 18:57
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні