Служба безпеки України повідомила, що нейтралізувала схему з виготовлення підроблених посвідчень, яку організував колишній військовослужбовець одного з відомств Сил безпеки та оборони.
Про це стало відомо із повідомлення СБУ.
Дослівно: "За результатами комплексних заходів у Києві затримано організатора оборудки. Ним виявився колишній військовослужбовець одного з відомств Сил безпеки та оборони нашої держави. Як встановило розслідування, до нелегального бізнесу він залучив ще 18 спільників. Разом вони побудували організовану ієрархічну структуру із чітким розподілом функціоналу та обов'язків. Свою діяльність вони провадили в орендованих офісах по всій Україні, де встановили оргтехніку для серійного виготовлення документів".
В СБУ вказують, що ділки імітували посвідчення силових структур України, в тому числі "посвідчення Служби безпеки України", та призначалися для використання з метою ухилення від мобілізації.
Вони брали за "послугу" від 3 до 5 тисяч доларів США, залежно від терміновості замовлення. Готову "продукцію" передавали замовникам через поштові відправлення під виглядом поліграфічної продукції або під час особистих зустрічей.
Під час обшуків у фігурантів вилучили підроблені штампи та печатки держустанов та зброя.
"Крім того, у зловмисників вилучено близько ста "посвідчень" СБУ, інших воєнізованих та правоохоронних формувань, а також фіктивні накази, довідки і проросійські агітаційні листівки", - йдеться у повідомленні.
Організатору оборудки повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.
За темою
- Зеленський: Саміт G7 приніс важливі результати
17.06.2026, 12:17
- Помер хлопчик, якого у лютому збила на переході суддя в Кривому Розі
17.06.2026, 11:31
- ППО знешкодила 97 зі 119 дронів, якими росіяни атакували Україну
17.06.2026, 09:23
- Окупанти поцілили по кінно-спортивній школі на Сумщині: загинули тварини
17.06.2026, 08:23
- До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
16.06.2026, 18:57
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні