Служба безпеки та Національна поліція протягом доби затримали 33-річного безробітного, який за завдання спецслужб РФ 16 лютого підірвав в Одесі позашляховик, у результаті чого постраждав власник авто.
Про це повідомили пресслжуба СБУ, джерела УП в СБУ.
Дослівно: "За матеріалами справи, зловмисник виготовив саморобну бомбу та заклав її під днище позашляховика, що був припаркований біля під'їзду багатоквартирного будинку. Унаслідок підриву ушкодження отримав власник транспортного засобу, який перебував неподалік".
Джерела УП в СБУ повідомили, що затриманий - 33-річний безробітний Віктор Велентей.

Як встановило розслідування, затриманий потрапив у поле зору росіян під час пошуку "легких заробітків" у Телеграм-каналах.
Після вербування агент отримав від куратора з РФ детальну інструкцію на виготовлення саморобного вибухового пристрою (СВП) із підручних засобів.
Комплектуючі для бомби фігурант придбав у господарських магазинах. Далі зробив з них вибухівку, яку спорядив мобільним телефоном для дистанційного підриву.
Згодом зловмисник провів дорозвідку на місці запланованого теракту, заклав саморобний вибуховий пристрій під авто і встановив поруч замаскований смартфон. За його допомогою окупанти відстежували ситуацію навколо "цілі" та здійснили дистанційний підрив.
Під час обшуку за місцем проживання затриманого вилучено компоненти для виготовлення СВП та смартфони, з яких він контактував з російським куратором.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років увʼязнення з конфіскацією майна.
За темою
- ВАКС визначив заставу для співробітника СБУ у справі про вимагання 150 тис. доларів
17.06.2026, 15:30
- Підтримка втручання президента в роботу уряду та парламенту в Україні знизилася більш ніж на чверть — опитування КМІС
17.06.2026, 15:07
- Російські безпілотники пошкодили сортувальний центр «Нової пошти» у Сумах: під загрозою понад 13 тисяч відправлень
17.06.2026, 13:57
- Священника ПЦУ в Києві засудили за дописи про війну та «покаяння» українців
17.06.2026, 13:43
- Зеленський: Саміт G7 приніс важливі результати
17.06.2026, 12:17
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні