19.08.2020, 13:33
СБУ — про історію з “вагнерівцями”: Кілька разів переказана брехня може комусь здатися правдою
Служба безпеки України не коментує чутки щодо інформації про участь СБУ у так званій вагнерівській спецоперації, називає їх фейком.
У відомстві назвали такі чутки медійною спецоперацією ворога.
“Служба безпеки не коментує чутки, не підтримує медійно інформаційні операції ворога та не бере участі в публічному обговоренні різних фантастичних сценаріїв. Тим більше коли такі інформаційні “вкиди” мають на меті нанесення шкоди Україні”, - йдеться у повідомленні відомства.
Однак, як виняток, у СБУ зазначають, що дані стосовно участі СБУ у так званій вагнерівській спецоперації є звичайним фейком. А його першоджерелом, наголошують в СБУ, понад тиждень тому було саме російське видання.
“Також заявляємо, що жоден співробітник Служби безпеки України не брав участі в розмовах бойовиків із вербувальником, які нібито зафіксовані на аудіозаписах. Тому титрування одного з учасників розмов, як “офіцер СБУ” є домислом та свідомою маніпуляцією”, - підкреслюють у відомстві.
У СБУ наголошують, що ініціатори таких інформаційних “вкидів” діють за логікою “кілька разів переказана брехня може комусь здатися правдою”. Тож у спецслужбі закликають українські ЗМІ та окремих лідерів суспільної думки в гонитві за сенсаціями більш уважно ставитися до інформаційної гігієни та не поширювати чуток на користь недружніх країн.
Нагадаємо, 18 серпня в інформаційному полі України з'явилася інформація про те, що це нібито українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера, для чого виманили їх до Білорусі.
Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв’ю Укрінформу заявив, що російська сторона завчасно готувала фейкову версію про нібито причетність СБУ до затримання "вагнерівців".
29 липня в Білорусі відбулося затримання 33 осіб, які виявилися найманцями російської приватної військової компанії "Вагнера".
Офіс генерального прокурора України направив до Генпрокуратури Білорусі запити про видачу 28 найманців, які, за даними Києва, брали участь у бойових діях проти України. 5 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий до співпраці з Україною з питань затриманих бойовиків російської ПВК "Вагнера". Він доручив запросити в Білорусь генеральних прокурорів Росії та України для з'ясування ситуації із затриманими бойовиками.
Однак 14 серпня стало відомо, що "вагнерівців" повернули до РФ.
За темою
- ВАКС визначив заставу для співробітника СБУ у справі про вимагання 150 тис. доларів
17.06.2026, 15:30
- Працівника СБУ підозрюють у спробі «закрити» справу за 150 тисяч доларів — НАБУ
16.06.2026, 12:07
- СБУ викрила агента РФ у Харкові: готував вибухівку для терактів у центрі міста
11.06.2026, 11:07
- СБУ провела обшуки у фігуранта «плівок Міндіча» Василя Веселого
11.06.2026, 08:59
- Затримали чоловіка, причетного до смертельного вибуху посилки на «Новій пошті» в Києві
08.06.2026, 18:58
Обговорення
Політика
ТОП
У рейсовому автобусі на кордоні виявили приховану техніку на мільйон гривень
У львівських автобусах перевіряють роботу кондиціонерів
Незаконна порубка: підозрюють двох експосадовців лісництва на Львівщині
У Давидові продали землю під багатоповерхівку за понад 20 млн грн
На Львівщині засудили адміністратора Viber-каналу з даними про ТЦК
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні