30.11.2025, 18:58
Рубіо назвав головну мету переговорів: мир, що гарантує Україні суверенітет і економічний розвиток
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що переговори зі стороною України у Флориді мають завершити війну так, щоб гарантувати нашій державі суверенітет, безпеку та довгостроковий розвиток.
Про це він сказав перед початком перемовин 30 листопада, повідомляє Суспільне.
Рубіо наголосив, що процес ведеться на основі домовленостей, напрацьованих у Женеві 23 листопада та під час попередніх контактів між Києвом і Вашингтоном.
«Кінцева мета — не лише завершення війни»
За словами держсекретаря, США прагнуть не просто домогтися припинення бойових дій, а забезпечити Україні умови для стійкого миру:
«Ми хочемо бачити кінець вбивств, смертей і страждань, і я знаю, що українці теж хочуть миру. Але важливо завершити війну так, щоб Україна зберегла суверенітет, незалежність і мала шлях уперед».
Фокус — на економічному майбутньому України
Рубіо підкреслив, що стале припинення війни має супроводжуватися механізмами відновлення та економічного зростання:
«Припинення війни саме по собі не дасть бажаного результату. Потрібно створити умови, які дозволять Україні увійти в еру надзвичайного економічного прогресу».
Він також відзначив, що Україна має величезний економічний потенціал, але реалізувати його можливо лише після встановлення довготривалого миру.
Сподівання на прогрес
Наприкінці Рубіо подякував українській делегації за візит до Флориди та висловив сподівання, що сьогоднішні переговори наблизять сторони до узгодження остаточного мирного плану.
За темою
- Зеленський про стрілянину в Києві: В роботі у слідчих кілька версій
18.04.2026, 21:27
- Стрілянина в Києві: кількість загиблих зросла до 6, ще 15 людей постраждали, серед них немовля
18.04.2026, 20:01
- Генпрокурор підтвердив, що стрілянину в Києві влаштував уродженець Москви
18.04.2026, 19:25
- Зеленський про стрілянину в Києві: 5 загиблих, 10 госпіталізованих, 4 заручників врятували
18.04.2026, 18:59
- У Києві чоловік стріляв по людях, є загиблі й поранені
18.04.2026, 17:59
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
Генштаб: За минулу добу Росія втратила ще 1080 військових у війні проти України
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми