• Головна
 • Новини
 • Розміщення російських військ у Казахстані не вплине на її плани щодо України, - Axios

07.01.2022, 12:35

Розміщення російських військ у Казахстані не вплине на її плани щодо України, - Axios

Обмежене розміщення російських військ у Казахстані в рамках місії країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) навряд чи вплине на військове планування Російської Федерації біля кордонів України. Але варіант з вторгненням може виявитися непосильним.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання Axios.

Видання зазначає, що російські десантники були перекинуті в Казахстан напередодні переговорів на високому рівні з питань безпеки між Росією і США 10 січня в Женеві, після яких пройде засідання Ради Росія-НАТО.

Передбачається, що операцією в Казахстані російський президент Володимир Путін має намір продемонструвати силу і або домогтися поступок у розширенні НАТО, або показати готовність вторгнення до України.

У той же час експерти вважають, що Москва збереже військові позиції біля кордонів України, незважаючи на відправку військ до Казахстану. На думку експерта з питань європейської безпеки з Центру американського прогресу Макса Бергманна, криза в Казахстані потребує серйозної уваги Кремля, і в цьому контексті вторгнення до України може виявитися для Путіна непосильним завданням.

"Для Росії це виключно делікатна місія. Росія, по суті, втрутилася у внутрішню кризу у великій сусідній країні, де люди не вітають іноземне втручання", - зазначив директор Московського центру Карнегі Дмитро Тренін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США мають намір під час майбутньої серії переговорів з РФ підняти питання загрози вторгнення до України.

Напередодні глави оборонних відомств обох країн обговорювали зниження ризиків ескалації на кордоні з Україною.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Михайло Цимбалюк

  Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

  Богдан Рабешко

  Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: