Росію очікують "масштабні наслідки" у разі вторгнення в Україну. Про це заявила міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс у неділю, 12 грудня, на зустрічі глав МЗС країн Великої сімки (G7) у Ліверпулі, повідомляє агентство AFP.
Трасс також наголосила, що у цьому питанні усі країни G7 мають єдину позицію - наслідки у разі нападу будуть для Москви дуже серйозними. "Ми розглядаємо всі опції", - наголосила очільниця британського зовнішньополітичного відомства, - пише Німецька хвиля.
Учасники зустрічі в Ліверпулі засуджують нарощування російських військ поблизу України та закликають Москву до деескалації, повідомляє агентство Reuters. "Росія має не сумніватися, що подальша військова агресія проти України потягне за собою масштабні наслідки та матиме серйозну ціну", - цитує агентство фінальну заяви G7. У документі також міститься заклик до пошуку рішень шляхом дипломатії та попередження, що "будь-яке застосування сили для зміни кордонів, згідно з міжнародним правом, суворо заборонено".
"Ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також права будь-якої суверенної держави визначати її власне майбутнє", - наголосили глави МЗС країн G7.
Як повідомлялося, напередодні країни Великої сімки погодилися з тим, що для вирішення кризи у зв'язку з нарощуванням російських військ на кордоні з Україною потрібен діалог. Про це заявила у суботу, 11 грудня, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock) у Ліверпулі. Німецька міністерка наголосила на необхідності повернення до діалогу, зокрема, у рамках "нормандського формату" у складі Німеччини, Франції, України та Росії. Також, за її словами, діалог для вирішення кризи можливий в рамках ради НАТО-Росія.
Останнім часом дедалі частіше повідомляється про скупчення російських військ біля українських кордонів. За даними західної та української розвідки, нинішній стан справ може свідчити про підготовку Росії до наступу вже цієї зими.
Як зазначав нещодавно міністр оборони України Олексій Резніков, найімовірнішим часом для ескалації з боку Росії може бути кінець січня. Він припустив, що кількість російських військ біля українських кордонів може зрости до 175 тисяч. У Кремлі всі звинувачення в підготовці можливого вторгнення відкидають.
Під час брифінгу 8 грудня Путін назвав провокаційним питання, чи збирається РФ нападати на Україну, і заявив, що Росія проводить миролюбну зовнішню політику, але має право забезпечувати свою безпеку у середньостроковій та віддаленій перспективі.
Читайте також: США готові фінансово ізолювати РФ у разі її вторгнення в Україну
Як повідомлялося, ситуація довкола України була 7 грудня головною темою віртуального саміту лідерів Росії та США. Президент США Джо Байден висловив глибоке занепокоєння Вашингтона та європейських союзників з приводу стягнення російських військ до українських кордонів і попередив Путіна про "сильні економічні та інші заходи" у разі військової ескалації в Україні. Натомість, на переконання Кремля, це НАТО робить спроби "освоєння української території" та нарощує військовий потенціал біля російських кордонів.
За темою
- Стрілянина в Києві: кількість загиблих зросла до 6, ще 15 людей постраждали, серед них немовля
18.04.2026, 20:01
- Генпрокурор підтвердив, що стрілянину в Києві влаштував уродженець Москви
18.04.2026, 19:25
- Зеленський про стрілянину в Києві: 5 загиблих, 10 госпіталізованих, 4 заручників врятували
18.04.2026, 18:59
- У Києві чоловік стріляв по людях, є загиблі й поранені
18.04.2026, 17:59
- На Вінниччині зіштовхнулися тепловоз та поїзд "Інтерсіті+"
18.04.2026, 16:16
Обговорення
Суспільство
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми