07.06.2021, 14:45

Росія остаточно вийшла з Угоди про відкрите небо

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, яким Росія остаточно вийшла з Угоди про відкрите небо. Цей договір дозволяв країнам-підписантам робити обльоти над територією одне одного для взаємного контролю за озброєнням.

Підписаний документ опублікували 7 червня, передає Громадське.

19 травня закон про денонсацію ухвалила Держдума, а 2 червня його схвалила Рада федерації.

Путін вніс законопроєкт до нижньої палати парламенту 11 травня. Міністерство закордонних справ Росії заявляло про початок процедури виходу з угоди ще в січні.

Тоді причиною такого рішення називали вихід з угоди США, що «порушило баланс інтересів держав-учасниць, якого досягли під час укладання договору».

А чому США вийшли з угоди?

22 листопада 2020 року Рада нацбезпеки США повідомила, що країна офіційно виходить з Угоди про відкрите небо. У Вашингтоні наголосили, що причиною цього є грубе порушення Росією умов договору.

«Президент Дональд Трамп ніколи не припиняв ставити Америку на перше місце, виводячи її із застарілих угод і домовленостей, які принесли користь нашим супротивникам коштом нашої національної безпеки», — наголосили тоді у відомстві.

Що це за угода?

Угоду про відкрите небо було укладено в межах ОБСЄ в 1992 році. Окрім США, її учасниками є 34 країни, зокрема й Україна. Мета Угоди полягає у зміцненні довіри між державами через удосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю та за дотриманням чинних договорів у галузі контролю над озброєннями.

Кожна держава-учасниця Угоди про відкрите небо зобов’язувалася надавати іншій можливість за допомогою цивільної авіації оглядати її територію. Так учасники могли взаємно контролювати, чи не розробляються десь таємні озброєння.

Росія, проте, останніми роками заборонила доступ авіації до окремих районів у межах Угоди. Йдеться, зокрема, про Абхазію та Південну Осетію (які РФ окупувала внаслідок війни з Грузією у 2008 році), Москву, Чечню і частково Калінінградську область.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Львівщині авто зіткнулось із вантажним потягом, загинула жінка. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: