• Головна
  • Новини
  • Росія атакувала столицю ракетами «Циркон», «Калібр», Х-101 та дронами, є загиблі й десятки поранених

20.08.2026, 08:28

Росія атакувала столицю ракетами «Циркон», «Калібр», Х-101 та дронами, є загиблі й десятки поранених

У ніч на 20 серпня російські війська здійснили одну з наймасштабніших комбінованих атак на Київ за останній час, застосувавши одночасно балістичні та крилаті ракети різних типів, а також ударні безпілотники. Внаслідок обстрілу загинули щонайменше шість людей, ще 33 отримали поранення.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, найбільших руйнувань зазнали Святошинський, Солом’янський та Дарницький райони столиці. Рятувальники продовжують ліквідовувати наслідки удару, розбирати завали та шукати людей під зруйнованими конструкціями.

У Святошинському районі під удар потрапила територія промислового підприємства. Там спалахнули пожежі у кількох складських будівлях загальною площею понад дві тисячі квадратних метрів. За іншою адресою загорілася ще одна складська споруда. Відомо про одного загиблого, ще одну людину надзвичайники деблокували з-під завалів.

У Солом’янському районі внаслідок атаки серйозно пошкоджений дев’ятиповерховий житловий будинок. Руйнувань зазнали восьмий та дев’ятий поверхи, також виникла пожежа на рівні сьомого-дев’ятого поверхів. Вибуховою хвилею пошкодило вікна у житлових будинках та будівлі медичного закладу. Крім того, горіли автомобілі, гаражі та магазин. У кількох будинках і шкільному укритті рятувальники допомагали людям, які опинилися заблокованими.

У Дарницькому районі влучання зафіксували по нежитловому об’єкту. Пожежа охопила складські приміщення та транспортні засоби на площі близько тисячі квадратних метрів. Одну людину вдалося врятувати та передати медикам.

За інформацією моніторингового каналу Monitor, під час атаки Росія застосувала близько десяти балістичних ракет типу 9М723 та KN-23, по вісім крилатих ракет «Циркон» і «Калібр», близько сорока ракет Х-101, а також приблизно сімдесят ударних безпілотників типу «Герань-2» та «Герань-3».

Основний удар був спрямований на Київ, Бровари та Бориспіль. Водночас ворожі безпілотники також фіксували над Одеською, Черкаською, Полтавською та Харківською областями.

За даними моніторингових ресурсів, близько опівночі російські війська запустили балістичні ракети та «Циркони» з території Брянської, Курської та Воронезької областей РФ. Пізніше з району Новоросійська були випущені крилаті ракети «Калібр». Близько четвертої години ранку в повітряний простір України увійшли кілька хвиль ракет Х-101, запущених стратегічними бомбардувальниками Ту-95 та Ту-160. Частина ракет маневрувала в напрямку Борисполя.

У ДСНС наголошують, що пошуково-рятувальні роботи тривають, тому кількість жертв та постраждалих може змінюватися. На місцях ударів працюють рятувальники, медики, правоохоронці та комунальні служби.

Це вже друга масштабна атака на столицю за останні кілька тижнів. Раніше, 5 серпня, внаслідок російського обстрілу Києва та області загинули 15 людей, а на початку липня жертвами чергового удару стали десятеро людей.

  • ТОП

    ФОТО

    Відео

    Військовий хотів втекти до Польщі, але переплутав потяг: його затримали на Львівщині

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Сім важливих питань до МОН напередодні початку нового навчального року

    Богдан Козійчук

    ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: