Заходи вшанування Каменяра відбуваються протягом трьох днів у Нагуєвичах, Дрогобичі та у Львові
В Україні вшановують пам'ять Івана Франка. У 106-ті роковини його смерті протягом трьох днів на різних локаціях Львівщини відбуваються різноманітні заходи. Нині вони перемістилися до заповідника Нагуєвичі. Тут творчість поета згадали на музейно-мистецькій акції "Все буде Франкова Україна" і одночасно вшанували загиблих героїв російсько-української війни.
"Ми живемо в час війни, яка є найскладнішою, найважчою, про яку написав Іван Франко у своєму творі "Великі роковини", - каже внук Петра Франка, правнук Івана Франка Петро Галущак. - Уривок звідти стосується війни. "Мовиш: нині інші війни, ну то іншу зброю куй, ум остри, насталюй волю, лиш воюй, а не тоскуй. Сьогодні ми переживаємо особливо гарячий період війни і я собі думаю, Україна цю зброю кувала – "Нептуни", "Вільхи", щоб цих пришельців, істот (бо це не люди), вигнати з нашої землі. Я вірю в те, що ми досягнемо перемоги, як Франко в останні дні, перебуваючи в лічниці Січових стрільців, творив і додавав натхнення захисникам. Щоб вони стали найкращими воїнами. Так і наші воїни сьогодні є найкращими у світі".
На завершення офіційних заходів презентували відому копію Почаївської чудотворної ікони 18-го століття, яку вважають цілителькою від сліпоти та визволителькою полонених.
"За новіших часів це найшанованіша ікона Західної України – ікона Почаївської Богородиці, — каже доктор історичних наук Володимир Александрович. - Відома славною обороною Почаївського монастиря, коли над Почаєвом зоря стала. Ця ікона, яку ми знайшли, – це одна сторона процесійного образу (20-30-х років 18 століття) і це зараз четверта у світі копія Почаївської ікони. Вона з'явилася ще задовго до її коронації, вже в 70-х роках, коли копії ікон з’являлися у багатьох церквах Західної України. У багатьох найближчих церквах в околицях рідної землі Івана Франка є такі ікони".
Директор заповідника "Нагуєвичі" Богдан Лазорак каже, нині великий час генеральної битви, коли слова Івана Франка є найбільш актуальними.
"Ще за кілька місяців до своєї смерті він передбачив цю генеральну битву, — каже директор заповідника "Нагуєвичі" Богдан Лазорак. – Він говорив, чому саме варто боротися з кацапами. Це не випадково, бо саме тут після ув’язнення він перекладав Кобзаря. 106-ті роковини смерті об’єднали тут у Нагуєвичах вимушено переселених українців, військових, митців з усіх куточків України, яка веде війну за свою незалежність. Культура – окремий фронт, Франко – голова цього фронту".
Участь у заходах також взяв народний депутат України Михайло Цимбалюк.
За темою
- Організовував розкрадання військової гумдопомоги: СБУ повідомила про підозру 43-річному мешканцю Львівщини
30.06.2022, 21:04
- У Львові заборонили діяльність Московського патріархату
30.06.2022, 20:11
- Пропагував тоталітарний режим та комуністичну символіку: на Львівщині викрили прихильника "русского мира"
30.06.2022, 16:22
- У Львові 16% шкіл не мають власних укриттів
30.06.2022, 09:18
- У Львові домовилися, що 9 європейських країн допомагатимуть відновлювати культуру України
29.06.2022, 23:08
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині директор школи отримував зарплату за п’ятьох вигаданих вчителів і став мільйонером
У Стрию відновили знищені вандалом хрести Січовим Стрільцям
На Львівщині з 24 лютого відкрили майже два десятки кримінальних впроваджень по розкраданню гумдопомоги
Якщо повітряна тривога застала у громадському місці: поради, як вижити
Львівський активіст домігся скасування обов'язкового заповнення запитів до МВС російською мовою
ФОТО
Відео

Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв
Коментар
Блоги

Наталя Тимчій
Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

Мирослав Дністрянський
Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Мирослав Дністрянський
Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає