
29.11.2023, 12:46
Рівень споживання електроенергії стрімко зростає, в енергосистемі можливий дефіцит – "Укренерго"
Станом на ранок 29 листопада без світла перебувають 368 населених пунктів в 9 областях, найскладніша ситуація в Одеській, Херсонській, Дніпропетровській і Миколаївській областях. Рівень споживання електроенергії стрімко зростає.
Про це повідомляє "Укренерго".
"Ремонтні бригади "Укренерго" разом з обленерго продовжують відновлювати енергоживлення споживачів в південному регіоні. Хід робіт ускладнюють важкі погодні умови: снігові замети, ожеледиця. Знову посилився вітер, подекуди йде сильний дощ.
Найбільш складна ситуація залишається в Одеській та Херсонській областях. За ніч через погодні умови додались відключення в Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Черкаській областях", - йдеться у повідомленні.
У держкомпанії додали, що загалом через негоду на ранок знеструмлено 368 населених пунктів в Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях.
Водночас через бойові дії та з інших причин без світла залишається 444 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
"Укренерго" також наголошує, що рівень споживання електроенергії стрімко зростає. Диспетчерськй центр Укренерго прогнозує, що споживання буде триматися на максимумі протягом дня.
Причини зростання споживання - погіршення погодних умов, похмура погода впливає на зменшення виробництва "зеленої" генерації, відновлення споживання в регіонах, постраждалих через негоду.
У компанії закликали споживати електрику ощадливо - просять у середу раціонально споживати електроенергію протягом всього дня.
"Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.
Але, якщо максимум споживання буде триматися протягом дня, в енергосистемі можливий дефіцит. Це пов’язано зі зниженою роботою сонячних електростанцій", - пояснлии в "Укренерго".
Експорт електроенергії 29 листопада відсутній, водночас імпорт здійснюється переважно в нічні та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 1 277 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 474 МВт.
З 28 листопада технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови зросла до 1700 МВт.
За темою
- Україна отримала 1 млрд євро від ЄС за рахунок російських заморожених активів
10.07.2025, 14:52
- США поновили постачання озброєння Україні: до Києва прямують снаряди та високоточні ракети — AP
10.07.2025, 08:28
- 100 мільярдів для України: Єврокомісія готує рекордну фінансову підтримку — Bloomberg
09.07.2025, 19:41
- ЗМІ оприлюднили «таємний список» зброї, яку Україна запросила у Німеччини: що саме просить Київ
06.07.2025, 22:10
- Шмигаль назвав три ключові напрями відновлення енергосистеми України
06.07.2025, 16:46
Обговорення
Економіка
ТОП
На трасі Львів — Шегині перекинувся автобус із дітьми: рятувальники визволяли постраждалих, рух ускладнено
Небо розірвалося: на Львівщині зафіксували смерч після потужної бурі
Підприємець з Турки під слідством через скандальний «донат» під відео з ударами по ТЦК
У Львові потужна злива затопила автостоянки
Дівчинка зі Львівщини зникла на пляжі в Одеській області — знайшли за шість кілометрів від місця відпочинку
ФОТО
Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги

Богдан Козійчук
БЕЗвідповідальне лідерство

Михайло Цимбалюк
80 років Статуту ООН: Україна як форпост міжнародного правопорядку

Василь Чорний
Суд присяжних в Україні в умовах воєнного стану діє