• Головна
  • Новини
  • Рада заборонила під час воєнного стану стягувати прострочену кредитну заборгованість з військовослужбовців та членів їх сімей

27.07.2022, 18:29

Рада заборонила під час воєнного стану стягувати прострочену кредитну заборгованість з військовослужбовців та членів їх сімей

Нардепи проголосували за законопроєкт №7414, який забороняє колекторам приходити до учасників ЗСУ, ТРО, а також внутрішньо переміщених осіб

Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у телеграмі.

Верховна Рада прийняла законопроєкт, згідно з яким банкам, небанківським установам та колекторам тимчасово забороняється стягувати з військових та їхніх сімей прострочені борги.

За цим проєктом Закону йдеться про військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань і правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Держслужби спеціального зв’язку, які проходять військову службу на території України, а також українців, які виконують військовий обов’язок за межами України.

Також на уникнення примусового стягнення простроченої кредитної заборгованості можуть розраховувати військові особи з інвалідністю та члени сімей загиблих або зниклих безвісти захисників. 

"Зміни стосуються військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби; членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти; осіб, які перебувають у полоні; осіб, з якими втрачено зв'язок; осіб, зниклих безвісти", - пише Железняк.

Як повідомляє нардеп, за законопроєкт проголосувало 302 народні депутати. Закон діє на період воєнного стану в Україні та протягом 90 днів із дня його припинення або скасування.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: