• Головна
  • Новини
  • Рада суддів з другої спроби обрала членів Етичної ради

23.10.2021, 15:11

Рада суддів з другої спроби обрала членів Етичної ради

Рада суддів України за своєю квотою обрала чотирьох кандидатів до Етичної ради — органу, який має контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя. У «Центрі протидії корупції» заявили, що щонайменше двоє із суддів мають сумнівну репутацію.

Про це свідчить трансляція із засідання Ради суддів, передає Громадське.

Так, Рада суддів вирішила делегувати до Етичної ради суддю у відставці Володимира Сіверіна, суддю Київського апеляційного суду Юрія Трясуна та суддів Верховного Суду Льва Кишакевича і Тетяну Чумаченко.

10 вересня міжнародні партнери уже висунули кандидатури судових експертів для відбору та призначення до Етичної ради. У посольстві США тоді наголосили, що очікують на аналогічний крок української сторони.

Сумнівна репутація?

Як пише «Центр протидії корупції», щонайменше двоє з них мають сумнівну репутацію та очевидно не відповідають критеріям доброчесності.

У ЦПК зазначають, що Трясун у листопаді 2016 року пройшов «фейкове» кваліфікаційне оцінювання — воно не передбачало участі громадськості та звільнення недоброчесних суддів.

Як свідчить декларація судді, рідний брат Трясуна щонайменше з 2012 року працював у спецпідрозділі «Беркут». 

А у 2016 році Трясун у складі колегії суддів звільнив із-під варти «беркутівця», обвинуваченого в убивствах у Кріпосному провулку в Києві 18 лютого 2014 року. 

А ось Сіверін, за даними Фундації DEJURE, неодноразово ухвалював свавільні рішення. У ЦПК зазначають, що керівниця апарату суду скаржилась на те, що як голова суду Сіверін нібито здійснював тиск на працівників суду та підбурював їх діяти за межами повноважень, зокрема втручатись в автоматизовану систему розподілу справ.

Що передувало?

13 вересня Рада суддів України не змогла набрати достатньої кількості голосів, щоб обрати трьох членів Етичної ради — органу, який має контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя. У «Центрі протидії корупції» назвали це блокуванням судової реформи.

21 вересня Рада суддів оголосила про старт нового відбору членів Етичної ради. Документи можна було подати з 22 вересня по 21 жовтня включно.

Чим має займатися ВРП?

Це колегіальний незалежний орган суддівського врядування. Він складається з 21 члена, десятьох із них обирають на з'їзді суддів України серед суддів чи суддів у відставці. 

По двоє членів обирають президент, Верховна Рада, з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів та з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ. Також до складу ВРП входить голова Верховного Суду.

ВРП призначатиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яких обиратимуть терміном на чотири роки за результатами конкурсу. Членів конкурсної комісії призначатиме теж ВРП.

ВККС, зі свого боку, займатиметься добором нових і переатестацією чинних суддів. Закон передбачає, що ВККС має складатися з 16 членів, і вісьмох обиратимуть з-поміж суддів або суддів у відставці.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Країна без розвідників

Мирослав Дністрянський

Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

Наталя Тимчій

Імітація чи навчання: у Львові обурені введенням дистанційного навчання в початковій школі

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: