29.04.2021, 09:55

Рада обговорить законопроект про шокери

Законопроект дозволить розширити використання шокерів на адміністративні правопорушення, зазначають у ВРУ.

Законопроект про використання шокерів поліцією буде спрямований на голосування в зал Верховної Ради. Про це в середу, 28 квітня, повідомила народний депутат від Голосу і член комітету Олександра Устинова на своїй сторінці в Facebook, передає Кореспондент.

За її словами, зроблено це буде в обхід рішення комітету з питань правоохоронної діяльності.

"Законопроект провалили на комітеті і відправили на доопрацювання автору. Але вперше за час роботи комітету цього скликання - законопроект не повертають автору, а виносять в зал нібито для відхилення, а насправді хочуть протягнути і збирають під це голоси", - заявила Устинова.

Вона висловила припущення, що так поліція і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нібито готуються до масових протестів.

При цьому депутат зазначила, що в законопроекті пропонується "дозволити застосування поліцейськими шокерів зокрема під час затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення, яка вчиняє при цьому фізичну протидію".

"Зупинили тебе за перевищення швидкості - не послухав - шокером! Вийшов на протест - не те зробив - шокером", - коментує законопроект Устинова.

Депутат з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro додала, що поліція закупила 200 електрошокерів за 33 мільйони гривень. За 65 тисяч гривень за одиницю.

Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 42 Закону України "Про Національну поліцію" шокер є спеціальним засобом, який поліція має право використовувати: при затриманні особи, яка вчиняє збройний опір; намагається втекти з-під варти; затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю або здоров'ю людей.

Законопроектом перелік випадків планують розширити і мотивують це зокрема меншою шкодою, яку завдає шокер в порівнянні з іншими спецзасобами: пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.

Раніше начальник департаменту патрульної поліції України Євген Жуков випробував на собі новий електрошокер Taser Х2.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Громади Волині в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: