07.09.2021, 20:47

Продають Дашавський завод композиційних матеріалів

Фонд державного майна України виставив на приватизацію "Дашавський завод композиційних матеріалів" у Стрийському районі. Стартова ціна – 33 мільйони гривень. На торги виставили увесь майновий комплекс цього державного підприємства.

Про це пише Суспільне.

На підприємстві виробляють мастику для ізоляції нафто і газопроводів, а також пом’якшувач для шин. До комплексу заводу належать цехи, депо, територія площею 40 гектарів і відпочинкова база у селі Гребенів.

Зараз на "Дашавському заводі композиційних матеріалів"працює 33 людини. Директор Василь Цап каже, що підприємство є прибутковим.

"Дохід у рік від 15 або 20 мільйонів гривень залежно від реалізації. Потужність заводу дозволяє виготовити продукції на 100 мільйонів, але немає реалізації. Ми ринок України заповнили на 100 процентів", — каже директор "Дашавського заводу композиційних матеріалів" Василь Цап.

Чому прийняли рішення продати державне підприємство в приватні руки, розповів начальник регіонального відділення фонду державного майна Владислав Калинець:

"Завод за видом продукції уже дуже давно не має державних замовлень і він є зараз з точки зору своєї господарської діяльності в ланцюгу комерційних замовлень. Я би хотів, щоб (завод, — ред.) не було збережено, я хочу щоб його було модифіковано. Ви бачите, в якому стані виробництво – це далеко не сучасні технології. І я би хотів, щоб новий інвестор використовував його з точки зору нових технологій".

Потенційному інвестору запропонували на цій території відкрити інше виробництво, каже директор "Дашавського заводу композиційних матеріалів" Василь Цап:

"Звичайно, що цю територію, інфраструктуру і ці проблеми потягнути на цьому виробництві неможливо і оптимізований кадровий склад також заважає нормально працювати. Ми працюємо так універсально. Тому одна з умов, яку я запропонував, щоби потенційний інвестор обов’язково впроваджував на цій вільній території інше виробництво".

Завод був створений у 1946 році. Підприємство спеціалізується на переробці сажі для виготовлення гумового взуття, ізоляційних матеріалів, автомобільних покришок. Основною сировиною для заводу був газ, з якого і виробляли сажу.

"Тут колись працювали понад 800 людей, тобто ця територія, яку ми бачимо, це десятки гектарів, тут близько 40 гектарів землі, вона була задіяна з точки зору виробничих процесів. Тут стояли цехи і так далі. І та проблема з газом виникла в кінці 1980-х років. І основне скорочення виробництва почалося вже у 1980-ті роки", — розповідає начальник регіонального відділення Фонду держмайна Владислав Калинець.

Новий власник отримає у власність нерухомість підприємства, землю, а також базу відпочинку у карпатському селі Гребенів. За умовами приватизації, на заводі і на далі має бути виробництво, проте це може бути виготовлення і іншої продукції. А головне – мають бути збережені робочі місця.

"Ми розуміємо, що завод потребує модернізації, але як місцева влада, ми ставимо важливу вимогу – збереження даного виробництва, оскільки виробництво є чи не єдиним таким в Україні, яке виробляє товарну продукцію для підприємств шинної промисловості, а також нафто-газової промисловості", — пояснює заступник міського голови Стрийської міської ради Михайло Журавчак.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

Богдан Рабешко

У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: