• Головна
  • Новини
  • Про заборону  підвищення цін на основні споживчі товари

02.03.2022, 15:41

Про заборону  підвищення цін на основні споживчі товари

Головне управління Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області нагадує, що на основні споживчі товари встановлено граничний рівень торговельної надбавки в розмірі 10%  від оптово- відпускної ціни на такі товари: крупу гречану, цукор-пісок, пшеничне борошно першого ґатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна 1 ґатунку), пастеризоване молоко жирністю 2,5% (у плівці), олію соняшникову, курячі яйця категорії С1, птицю (курячу тушку) та вершкове масло жирністю.

Зокрема. у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області сказано: "Звертаємо увагу, що ціни на основні споживчі товари  мають залишатись на рівні цін, що були встановленні станом на 23.02.2022 р.

У час, коли вся країна згуртувалась для протидії військовій агресії, підвищення цін на хліб та основні споживчі товари є неприпустимим.

Окрім того звертаємось до виробників харчових продуктів підвищення цін при виробництві продуктів в цей час  буде прирівнено до мародерства.

 До порушників державної дисципліни цін будуть застосовані адміністративні та адміністративно-господарські санкції

Cтаттею 17 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Також згаданою статтею встановлено право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України. Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.

Таким чином, відмова у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги свідчить про обмеження прав споживача та є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів» та статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо ви виявили неправомірне підвищення цін – повідомляйте територіальні підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області із обов’язковим зазначенням найменування суб’єкта господарювання та адреси магазину".

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Білий прапор для росії повинен бути на полі бою, а не на Олімпіаді

Михайло Цимбалюк

Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

Василь Чорний

Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: