20.08.2024, 21:00
«Привіт! Позич гроші»: поліція попереджає, не поспішайте переказувати гроші - шахраї могли зламати обліковий запис друга
Зламавши акаунт, пройдисвіти надсилають друзям та знайомим приватні повідомлення з проханням позичити кошти.
Поліція Івано-Франківська застерігає мешканців області від шахрайських схем, пов’язаних із зламом облікових записів у соцмережах і месенджерах. Злочинці, отримавши доступ до акаунта, надсилають повідомлення друзям та знайомим жертви з проханням позичити гроші. Така афера вже привела до втрати значних сум грошей.
Нещодавно жертвою подібної схеми стала 25-річна жителька Івано-Франківська. У месенджері «Telegram» вона отримала повідомлення від знайомої з проханням позичити понад 14 000 гривень. Не перевіривши достовірність прохання, жінка одразу перерахувала зазначену суму. Згодом, зв’язавшись зі знайомою, вона дізналася, що акаунт був зламаний, а прохання насправді надсилали шахраї.
Цей інцидент був внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поради від поліції щодо захисту від шахрайства:
- Якщо ви отримали прохання про позику від друзів, колег або знайомих у телефонній розмові, соцмережах чи месенджерах, негайно зв’яжіться з цією особою напряму, щоб переконатися в достовірності прохання.
- Забезпечте надійний захист свого мобільного гаджета та встановлених на ньому застосунків. Використовуйте складні паролі і періодично їх змінюйте, щоб убезпечити свої акаунти від зламу.
- Якщо ви зрозуміли, що вас намагаються ошукати, або вже стали жертвою шахраїв, негайно звертайтеся до поліції за номером 102.
Залишайтеся пильними та захищайте свої особисті дані!
За темою
- На Прикарпатті чоловік побив сусідку через суперечку за межу городу
18.11.2025, 09:23
- На Прикарпатті чоловік побив односельця та викрав його велосипед: нападника затримала поліція
12.11.2025, 19:05
- У центрі Івано-Франківська чоловік відкрив стрілянину: поліція затримала підозрюваного
09.11.2025, 22:21
- В офісі Івано-Франківська вибухнула зарядна станція: постраждали двоє людей
06.11.2025, 18:15
- Поліцейські Прикарпаття затримали нетверезого водія, який вчинив смертельну ДТП
03.11.2025, 11:43
Обговорення
Івано-Франківськ
ТОП
На Хмельниччині під час перевірки документів чоловік побив поліцейського
У річці біля Львова знайшли тіло 65-річного чоловіка
На Стрийщині легковик врізався у вантажівку: постраждали четверо, серед них 6-річна дитина
З повіки правого ока у 40-річної мешканки Львівського району хірурги-офтальмологи дістали 7-сантиметрового паразита
МАГАТЕ: Хмельницька та Рівненська АЕС працюють на зниженій потужності після російського удару по підстанціях
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми
Михайло Цимбалюк
Пенсійний бюджет знову «завис»: чому уряд ігнорує українських пенсіонерів
Богдан Козійчук
БЕЗвідповідальне лідерство