• Головна
  • Новини
  • Причина звільнення генерала СБУ Наумова - боротьба за доходи з контрабанди з Офісом Президента

24.07.2021, 17:48

Причина звільнення генерала СБУ Наумова - боротьба за доходи з контрабанди з Офісом Президента

Звільнення Андрія Наумова з посади керівника служби внутрішньої безпеки СБУ є непересічною подією, яке буде мати істотні (в т. Ч. Зовні невидимі) наслідки не тільки в правоохоронній сфері. Ця подія не можна вимірювати формальним статусом Наумова як керівника одного з багатьох підрозділів центрального апарату СБУ.

Про це пише на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук  екс-заступник генерального прокурора Віктор Трепак, інформує Цензор.НЕТ.

"Справа в тому, що Наумов мав особливий статус в СБУ. Під нього Управління внутрішньої безпеки було перетворено в Головне управління внутрішньої безпеки з передачею йому нових повноважень, в т. Ч. Тих, які не притаманні службі внутрішньої безпеки. Воно стало ключовим у системі СБУ з можливістю впливати буквально на все, що відбувається в Службі. Серед іншого, це підрозділ почав займатися питаннями протидії контрабанді. Більш того, служба внутрішньої безпеки, яка покликана головним чином забезпечувати захист співробітників СБУ і протидіяти зловживанням з їх боку, фактично зайняла головне місце в питаннях протидії контрабанді. "Люди Наумова" очолили підрозділу з протидії контрабанді в центральному апараті СБУ та її територіальних органах. Це при тому значенні, яке контрабанда має для української економіки і політики ", - підкреслює Трепак.

"Свого часу я очолював службу внутрішньої безпеки СБУ і добре знаю можливості цього підрозділу. При Наумова ці можливості були значно збільшені і посилені. За своїм фактичним статусом Наумов був в СБУ людиною № 1. Без його участі в Службі ні відбувався жоден важливий процес . Він вирішував питання, які не під силу вирішити навіть заступникам голови СБУ. Цей карт-бланш Наумову надав особисто голова СБУ Іван Баканов, що пояснюється їх давнім знайомством і тісними відносинами. під час роботи на посаді заступника генпрокурора я мав можливість переконатися в тому, що Наумов в СБУ має особливий статус, який явно не відповідає його посаді ", - стверджує він.

На його думку, звільнення Наумова є далеко не рядовим кадровим рішенням. Це звільнення кардинально змінює ситуацію в СБУ. Такому звільнення передувало щось надзвичайне - настільки важливе, що переважило "життєву необхідність" Наумова для Баканова.

Трепак також зазначив, що в даний час висуваються дві головні версії звільнення Наумова.

"Перша пов'язана з можливою зміною посади Баканова - Іван Геннадійович намірився очолити іншу державну структуру, в яку заздалегідь" відрядять "свою довірену людину. Адже вже давно йдуть розмови про бажання Баканова очолити новий правоохоронне напрямок - наприклад, стати генеральним прокурором", - стверджує він .

"Друга версія полягає в тому, що Наумова просто позбавляються. Добре поінформовані про внутрішню кухню СБУ джерела припускають, що причиною стала втрата довіри до Наумова. Але не з боку Баканова, для якого Наумов є" близьким і дорогим "соратником, а з боку Офісу Президента, де виявили, що в певних процесах, якими займається Наумов, "не сходиться математика", - додає Трепак.

"Формально рішення про призначення / звільнення керівника служби внутрішньої безпеки відноситься до компетенції голови СБУ. Але у випадку з звільненням Наумова, виходячи з його відносин з Баканова, це рішення повинно було прийняти іншу особу. Такою особою міг бути тільки президент Зеленський, який керувався матеріалами , які йому на стіл поклало керівництво одного з правоохоронних органів, яке конкурує з СБУ в питаннях "протидії контрабанді", - стверджує екс-заступник генерального прокурора.

За його словами, голові СБУ Баканова залишалося підкоритися волі президента і формалізувати його рішення своїм наказом. Треба розуміти, що зараз йде підкилимна війна керівництва Офісу Президента і керівництва Служби за контроль над митницею. Звільнення Наумова може бути першим значущим і знаковим результатом такої війни. На прийняття рішення по Наумову могла вплинути також діяльність одного відомого контрабандиста, який останнім часом істотно посилив свій вплив на контрабандні процеси і кадрові призначення в цій сфері, стверджує Трепак.

Він додав, що все проясниться після того, як стане відомо, куди піде Наумов і що буде з "його людьми", які розставлені на багатьох ключових посадах в СБУ (вони залишаться, або їх почнуть "зачищати").

"На мій погляд, Баканов зробить все, щоб зберегти Наумова - занадто він йому" потрібен і дорогий ". Наумов не тільки занадто багато зробив для Баканова, але і занадто багато знає. Дозволю собі припустити, що Баканова навіть складно уявити, що він буде керувати СБУ або в перспективі іншим органом без такої людини як Наумов. Багато в Службі називає Наумова "головою і руками" Баканова ", - акцентує увагу Трепак.

"Логічно, що президент Зеленський повинен був висловити Баканову претензії з приводу недотримання тих гарантій, який останній давав по Наумову. Але, думаю, що Іван Геннадійович знайшов переконливі аргументи, щоб переконати Володимира Олександровича обмежитися" мирним "звільненням Наумова. З перспективою використовувати його здатності і вміння на новому відповідальному ділянці. як-не-як, а Наумов довгий час був членом однієї "команди" ( "сім'ї"). а своїх такі команди, як відомо, не здають ", - підсумував він.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

Михайло Цимбалюк

Незалежність починається у серці кожного з нас!

Василь Чорний

Карпатські села зблизька. Частина 3

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: