Президент Фінляндії Олександр Стубб під час саміту "Підтримуй Україну" озвучив своє бачення можливого плану припинення російсько-української війни.
Він наголосив, що основою мирного процесу має стати санкційний тиск на росію, а також непорушність незалежності та суверенітету України без жодних компромісів щодо її членства в ЄС та НАТО.
Два етапи мирного процесу
За словами Стубба, запропонований ним план складається з двох основних етапів:
-
Посилення санкційного тиску та блокування активів росії, що має змусити її погодитися на припинення вогню. Президент Фінляндії зазначив, що цей процес може тривати до Великодня або навіть довше, залежно від готовності росії йти на поступки.
-
Фіксація припинення вогню та міжнародний моніторинг лінії розмежування. У цьому контексті Стубб наголосив, що є питання, які не можуть бути предметом переговорів з росією. Зокрема, йдеться про право України на вступ до ЄС та НАТО, захист її кордонів та безпеку Європи загалом.
Фінський досвід і війна в Україні
Стубб провів паралелі між нинішньою війною та історією Фінляндії, яка також стикалася з агресією з боку росії:
"У Фінляндії ми добре розуміємо, через що проходить Україна. Ми маємо 1340 км спільного кордону з росією. У 1939 році вона напала на нас без жодної провокації. Ми змогли вистояти у двох війнах: одна тривала 105 днів, а друга – 1100 днів. Україна зараз проходить цей самий шлях боротьби за виживання як незалежної нації."
Президент Фінляндії окреслив три ключові принципи, які, на його думку, мають залишатися непорушними для України: незалежність, суверенітет і територіальна цілісність.
Він також згадав досвід Фінляндії після Другої світової війни, коли країна була змушена прийняти мир зі Сталіним:
"Мир із путіним також доведеться прийняти. Але це має бути мир, заснований на незалежності. Фінляндія свого часу змогла зберегти незалежність, але втратила 10% території, а також можливість одразу приєднатися до ЄС. Нам це вдалося лише після розпаду радянського союзу. Україна не повинна допустити таких втрат."
Попередження щодо російської агресії
Стубб нагадав, що війна росії проти України триває не три роки, а одинадцять – починаючи з 2014 року, коли було окуповано Крим. Він також зазначив, що насправді російська агресія розпочалася ще у 2008 році з нападу на Грузію.
Президент Фінляндії наголосив, що війна в Україні має глобальні наслідки, які стосуються не лише Європи, а й США. Він застеріг від ілюзій щодо можливості укладення угод із путіним:
"Тим, хто сумнівається, я скажу прямо: путіну не можна довіряти, і з ним не можна укладати жодних угод. Якщо зараз росія отримає те, що хоче, вона не зупиниться на Україні."
Підтримка України з боку Фінляндії
Фінляндія продовжує надавати підтримку Україні, зокрема, днями було оголошено про новий пакет допомоги на 4,5 мільйона євро. Стубб підкреслив, що єдиний спосіб забезпечити перемогу України – це безперервна військова та економічна підтримка з боку союзників.
За темою
- ЄС запровадив нові санкції проти Росії: під ударом «тіньовий флот», ВПК та пропагандистські структури
15.06.2026, 16:42
- ВМС України отримали п’ятий протимінний корабель: Нідерланди передали «Генічеськ»
15.06.2026, 15:49
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
- Польща виступає проти передачі €6,6 млрд ЄС на підтримку України
11.06.2026, 12:14
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні