
07.04.2025, 14:25
Фінляндія закликає НАТО готуватися до можливого виведення військ США з Європи
Міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен закликав країни НАТО розробити чіткий план дій на випадок виведення американських військ з Європи, щоб уникнути можливості агресії з боку Росії. Він підкреслив важливість координації зусиль із ініціативами Європейського Союзу у сфері безпеки.
Про це Хаккянен заявив у коментарі виданню POLITICO після неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві, повідомляє УНН.
“Нам потрібно мати спільний план з американцями щодо дорожньої карти, якщо вони змінять баланс звичайних оборонних можливостей у Тихоокеанському регіоні”, — заявив міністр.
За його словами, така узгоджена стратегія необхідна, аби Росія не скористалась “вікном можливостей” у разі зміни розміщення американських сил. Він також наголосив, що будь-які плани Вашингтона мають бути синхронізовані з ініціативами ЄС щодо зміцнення оборони.
Позиція Фінляндії збігається з позицією Німеччини. Раніше міністр оборони ФРН Борис Пісторіус також звернувся до США з проханням розробити відповідну “дорожню карту” у разі перекидання американських сил до Індо-Тихоокеанського регіону. Однак, за його словами, відповіді від Білого дому чи Пентагону він поки не отримав.
Тим часом Велика Британія повідомила про виявлення російських шпигунських датчиків у морях поблизу своїх берегів. А в Європі триває переосмислення безпекової архітектури континенту на тлі напружених відносин зі США.
Адміністрація президента Дональда Трампа заявила, що Вашингтон не гарантуватиме автоматичний захист союзників по НАТО, вважаючи, що Європа недостатньо витрачає на оборону. До того ж США натякнули на можливість військових дій у Гренландії.
Державний секретар США Марко Рубіо, перебуваючи на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі, назвав ці побоювання “істерикою”, запевнивши, що США залишаються відданими Альянсу.
Натомість генеральний секретар НАТО Марк Рютте заспокоїв союзників, запевнивши, що жодних несподіваних рішень у питанні американської присутності в Європі не очікується, і будь-які зміни відбуватимуться у тісній координації.
“Американці пояснюють необхідність переорієнтації на Азію тиском, пов’язаним із зростанням військової могутності Китаю”, — зазначив Хаккянен.
Водночас він наголосив, що скорочення військової присутності США в Європі становитиме загрозу, особливо для держав, що межують із Росією.
За темою
- Мерц: Україна не може приєднатися до НАТО та ЄС до завершення війни
13.04.2025, 09:31
- Британія та Норвегія нададуть Україні майже $600 млн військової допомоги: акцент — на FPV-дронах
11.04.2025, 19:49
- Трамп поставив Путіну ультиматум щодо завершення війни — Axios розкриває подробиці
11.04.2025, 17:26
- Politico: Близько десяти країн готові відправити миротворчі війська в Україну у разі мирної угоди
10.04.2025, 09:19
- Угорщина знову заблокувала ініціативу щодо переговорів про вступ України до ЄС
08.04.2025, 12:53
Обговорення
Політика
ТОП
Науковці Львівського університету беруть участь у Програмі розвитку академічних менеджерів
Смертельна пожежа на Львівщині: у Шептицькому загинули двоє чоловіків
12 квітня: все про цей день
Україна у 8 разів збільшила виробництво крилатих ракет у 2024 році – Мінстратегпром
Окупанти атакували 88 безпілотниками – постраждали п’ять областей
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої