• Головна
  • Новини
  • Повітряні сили пояснили, чому винищувачі F-16, а не штурмовики А-10, є пріоритетом для України

13.01.2024, 16:05

Повітряні сили пояснили, чому винищувачі F-16, а не штурмовики А-10, є пріоритетом для України

Пріоритетом для авіації Повітряних сил України залишається отримання від західних партнерів багатоцільових винищувачів F-16 для завоювання переваги в повітрі, після цього у перспективі можна розглядати варіанти штурмової авіації та ударних гелікоптерів для безпосередньої підтримки наземних військ.

Про це розповів речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат у коментарі "Українській правді".

"Позиція Повітряних сил щодо отримання на озброєння західних літаків є незмінною: пріоритетом є F-16, на яких зараз навчаються наші пілоти. Можливо буде інший тип, але саме – багатоцільовий літак, здатний працювати по повітряних, наземних та надводних цілях. Тому F-16  є багатофункціональним і може виконувати ряд цих функцій із широким спектром озброєння", - сказав Ігнат. 

Речник Повітряних сил зазначає, що літак А-10, про який говорив командувач Сухопутних військ, виконує монофункцію: він здатен підтримувати вогнем наземні війська, тобто завдавати потужних ударів по позиціях противника на землі.

Крім цього літак А-10 значно дорожчий в обслуговуванні за F-16.

"Платформа А-10 буде занадто обтяжливою для авіації Повітряних сил, у нас просто не вистачить ресурсів для освоєння цього літака, як матеріальних, так і людських", –говорить Ігнат.

Збройні сили України вже мають на озброєнні літаки штурмової авіації, це – Су-25, які сьогодні працюють близько до лінії вогню разом із вертольотами армійської авіації та Повітряних сил (Мі-24, Мі-8). Крім того, є два типи винищувачів МіГ-29, Су-27, бомбардувальник Су-24М, транспортна авіація.

"Зрозуміло, що для Сухопутних військ дуже важлива підтримка з повітря. Але цю функцію якраз і виконують Су-25 та вертольоти", – додає речник Повітряних сил.

За умов, коли противник має багато засобів протиповітряної оборони на передній лінії фронту, має перевагу в повітрі, зокрема на окупованих територіях, де потужні російські авіаційні комплекси типу Су-35 загрожують українським літальним апаратам, використання штурмової авіації є суттєво обмеженим, пояснює офіцер.

І льотчики і вертольотчики завдають сьогодні ударів по противнику методом "кабрірування", тобто – задираючи "ніс" угору, і фактично, по балістичній траєкторії відправляючи некеровані авіаційні ракети.

Ігнат наголошує, що передумовою успіху є завоювання переваги в повітрі, яке зможе забезпечити як літак F-16, так і зенітні ракетні комплекси середнього та великого радіуса дії.

"І після цього стає можливим ефективне застосування штурмової авіації за призначенням для підтримки наземних військ, а також і бойових вертольотів, зокрема і західного зразка, які дуже хочуть отримати наші побратими з армійської авіації (мова про Apache, Black Hawk і т.д.).

Звичайно, командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський хотів би бачити більше підтримки з повітря, але Україна не надсилала офіційний запит на надання нам літаків А-10. На сьогодні питанням №1 є освоєння F-16", - зазначає Ігнат. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: