Про це повідомив президент Володимир Зеленський, наголосивши, що процес продовжиться у вихідні.
Серед звільнених — 270 військовослужбовців та 120 цивільних, включаючи тих, хто перебував у російському полоні з 2022 року. "Повертаємо наших людей додому. Ця домовленість була досягнута на зустрічі в Туреччині, і важливо реалізувати її повністю", — заявив Зеленський.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що звільнення українців стало результатом "щоденної, наполегливої роботи багатьох людей". Усі звільнені пройдуть медичне обстеження, отримають належну реабілітацію та виплати за час у полоні.
За даними Координаційного штабу, серед військових, які повернулися, є бійці ЗСУ, ВМС, ДШВ, Сил ТрО, Нацгвардії та ДПСУ. Вони брали участь у бойових діях на Донеччині, Луганщині, Запоріжжі, Харківщині, Херсонщині, а також у Чернігівській, Сумській і Київській областях. Повернуто також трьох жінок.
Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що звільнення відбулося завдяки домовленостям, досягнутим 16 травня під час перших за три роки прямих переговорів української та російської делегацій у Стамбулі. "Усі ключові інституції діяли як єдина команда з однією метою — повернути наших людей додому", — наголосив він.
Списки формувалися за головним критерієм — збереження життя. Умєров підкреслив, що обміни триватимуть ще кілька днів, і додав: "Ми не забуваємо жодного. І продовжуємо роботу, доки не повернемо усіх".
Влада закликає родичів не поширювати прізвища військовополонених у відкритому доступі з міркувань безпеки. Отримати інформацію про конкретну людину можна через СБУ, Координаційний штаб або інші офіційні органи, зокрема за телефонами гарячих ліній.
Це вже 65-й обмін з початку повномасштабного вторгнення. Загалом за час війни вдалося повернути додому 4 757 українців.