24.07.2025, 03:24
Понад три роки в полоні: Україна повернула додому тяжкопоранених захисників
23 липня 2025 року Україна провела черговий, вже дев’ятий, етап обміну полоненими з Росією в межах домовленостей, досягнутих у Стамбулі.
Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні.
Цього разу додому повернулися українські військові, які провели в російському полоні понад три роки. Серед них — тяжкопоранені та важкохворі бійці, які захищали Україну на різних ділянках фронту.
«Обміни тривають, і наші люди повертаються додому. Повернути всіх наших — це пріоритет для держави», — наголосив Зеленський.
Загалом за всі етапи обміну в рамках стамбульського процесу вдалося звільнити понад 1000 українських полонених.


До звільнених 23 липня входять військовослужбовці Збройних сил України, зокрема десантно-штурмових військ, ВМС, Сил територіальної оборони, а також бійці Державної прикордонної служби, Нацгвардії та Національної поліції. Наймолодшому серед них — 27 років, найстаршому — 66.


Усі визволені захисники отримають необхідну медичну допомогу, психологічну підтримку та реабілітацію.
Раніше заступниця голови Офісу президента Ірина Верещук повідомляла, що в полоні РФ перебувають щонайменше 8 тисяч українців. Водночас, за її словами, реальна кількість полонених може бути вищою, адже є випадки, коли факт полону не підтверджений документально.
За темою
- СБУ "вполювала" в Криму 3 судна російського флоту
18.04.2026, 15:05
- Сили оборони уразили одразу чотири важливих нафтових об’єкти в Росії
18.04.2026, 13:56
- 30 "Шахедів" за 24 години: військові встановили рекорд перехоплювачами Sting
18.04.2026, 12:47
- ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18.04.2026, 09:47
- Зеленський: війна в Ірані може вплинути на постачання зброї Україні
17.04.2026, 18:27
Обговорення
Суспільство
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми