• Головна
 • Новини
 • Понад 150 тисяч жителів ОРДЛО проголосували на виборах до Держдуми

20.09.2021, 10:02

Понад 150 тисяч жителів ОРДЛО проголосували на виборах до Держдуми

У Росії заявили, що на виборах депутатів Державної думи , за попередніми даними, дистанційно проголосували понад 150 тисяч жителів ОРДЛО з російськими паспортами. Про це в неділю, 19 вересня, повідомило російське інформаційне агентство ТАСС з посиланням на голову комісії Ради з прав людини (РПЛ) з міжнародного співробітництва в галузі прав людини Кирила Вишинського.

Про це пише Німецька хвиля.

За його словами, понад 150 тисяч жителів Донбасу з російськими паспортами, за попередніми даними, проголосували дистанційно на вересневих виборах до 15:45 за московським часом неділі, 19 вересня.

"Зрозуміло, що якісь цифри можна називати тільки приблизно через те, що якась частина людей, що живуть в "ДНР" і "ЛНР" та отримали паспорти (РФ. - Ред.), раніше вже мала реєстрацію на території РФ і брала участь у виборах, маючи можливість голосувати не тільки за федеральні партійні списки, а й за місцевих кандидатів. Але ось за тією інформацією, яку надає ЦВК, її можна отримати емпіричним шляхом... на 15:45 проголосували понад 150 тисяч осіб. Повторюся, ця цифра дуже приблизна і показує, як дистанційно голосував Донбас", - сказав Вишинський.

Він також зазначив, що голосування "громадян Росії на Донбасі" стало наймасштабнішим за кордоном."Там величезна кількість людей - понад 650 тисяч. Вже є громадянами РФ, отримали паспорти. Для них це буде перша реальна можливість реалізувати своє громадянське право на участь у виборах", - сказав він.

За словами Вишинського, жителі  ОРДЛО  могли проголосувати також на 15 виборчих дільницях у Ростовській області, куди їх привозили. "Понад 1400 рейсів... було організовано впродовж трьох днів, щоб люди могли приїхати та особисто проголосувати", - зазначив він.

Нагадаємо, що 17 вересня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України запровадила санкції щодо 33 кандидатів з ОРДЛО і незаконно анексованого Криму до Держдуми Росії, а також пообіцяла запровадити санкції проти всіх учасників "виборчого процесу".

Як повідомлялося, МЗС України засудило проведення Російською Федерацією виборів до Держдуми на території анексованого Криму і залучення до голосування українських громадян у непідконтрольних Києву районах Донбасу, яким видали російські паспорти. Київ розглядає організацію і проведення незаконного голосування як продовження грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України, наголошується у заяві міністерства, опублікованій у п'ятницю, 17 вересня, на його сайті. 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: