14.10.2020, 11:25

Помер видатний мовознавець Олександр Пономарів

Прощання відбудеться у суботу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат України Микола Княжицький, передає "Еспресо.Захід".

"Сьогодні на Покрови помер Олександр Данилович Пономарів, видатний мовознавець і викладач. Олександр Данилович викладав у мене українську мову. Вічная пам'ять і співчуття близьким. Ховатимуть Олександра Даниловича у суботу", - написав нардеп.

Український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч Олександр Данилович Пономарів народився 17 жовтня 1935 року в російському Таганрозі. 

Закінчив філологічний факультет Київського університету (навчався в 1956-1961 роках, серед учителів – Андрій Білецький). Навчаючись на російському відділенні, самотужки опанував літературну українську мову.

Від серпня 1961 до травня 1976 року працював у відділі загального та слов'янського мовознавства Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні АН України.

1975 року захистив кандидатську дисертацію "Лексика грецького походження в українській мові".

У червні 1976 року – лютому 1979 року – старший редактор у київському видавництві "Техніка".

Від лютого 1979 року – викладач, старший викладач, доцент, професор, кафедри мови та стилістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (у 1988-2001 – завідувач кафедри мови та стилістики. Докторська дисертація "Проблеми нормативності української мови в засобах масової інформації" (1991).

У вересні 1995 року – липні 1996 року, і в лютому-серпні 1998 року – професор української мови Інституту східноевропейських студій, Карлів університет у Празі.

Автор понад 250 наукових, науково-популярних та науково-публіцистичних праць з історії й культури української мови, проблем нормативності мови засобів масової комунікації, українсько-грецьких мовно-літературних зв'язків, теорії й практики перекладу. Багато зусиль спрямовує на поширення й утвердження нового правопису української мови (праця в комісії з питань правопису, виступи в ЗМІ з роз'ясненням його засад, дискусії на телебаченні з опонентами нового правопису тощо). Автор і редактор словників різних типів, підручників та навчальних посібників із української мови. Підготував 10 кандидатів філологічних наук.

Перекладач із новогрецької мови та слов'янських мов. Був членом редколегій журналу "Дивослово" і газети "Слово Просвіти".

Член Спілки письменників України (1993), Спілки журналістів України (1985).

Наприкінці червня 2020 року професор упав і сильно пошкодив хребет.

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: