14.10.2020, 11:25

Помер видатний мовознавець Олександр Пономарів

Прощання відбудеться у суботу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат України Микола Княжицький, передає "Еспресо.Захід".

"Сьогодні на Покрови помер Олександр Данилович Пономарів, видатний мовознавець і викладач. Олександр Данилович викладав у мене українську мову. Вічная пам'ять і співчуття близьким. Ховатимуть Олександра Даниловича у суботу", - написав нардеп.

Український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч Олександр Данилович Пономарів народився 17 жовтня 1935 року в російському Таганрозі. 

Закінчив філологічний факультет Київського університету (навчався в 1956-1961 роках, серед учителів – Андрій Білецький). Навчаючись на російському відділенні, самотужки опанував літературну українську мову.

Від серпня 1961 до травня 1976 року працював у відділі загального та слов'янського мовознавства Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні АН України.

1975 року захистив кандидатську дисертацію "Лексика грецького походження в українській мові".

У червні 1976 року – лютому 1979 року – старший редактор у київському видавництві "Техніка".

Від лютого 1979 року – викладач, старший викладач, доцент, професор, кафедри мови та стилістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (у 1988-2001 – завідувач кафедри мови та стилістики. Докторська дисертація "Проблеми нормативності української мови в засобах масової інформації" (1991).

У вересні 1995 року – липні 1996 року, і в лютому-серпні 1998 року – професор української мови Інституту східноевропейських студій, Карлів університет у Празі.

Автор понад 250 наукових, науково-популярних та науково-публіцистичних праць з історії й культури української мови, проблем нормативності мови засобів масової комунікації, українсько-грецьких мовно-літературних зв'язків, теорії й практики перекладу. Багато зусиль спрямовує на поширення й утвердження нового правопису української мови (праця в комісії з питань правопису, виступи в ЗМІ з роз'ясненням його засад, дискусії на телебаченні з опонентами нового правопису тощо). Автор і редактор словників різних типів, підручників та навчальних посібників із української мови. Підготував 10 кандидатів філологічних наук.

Перекладач із новогрецької мови та слов'янських мов. Був членом редколегій журналу "Дивослово" і газети "Слово Просвіти".

Член Спілки письменників України (1993), Спілки журналістів України (1985).

Наприкінці червня 2020 року професор упав і сильно пошкодив хребет.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: