Додаткова виплата для пенсіонерів у Польщі (так звана 13-та пенсія) може стати реальною, бо надходження до польського ZUS почали збільшуватися. В першу чергу, завдяки внескам від працівників з України.
Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на fakt.pl, в останні 2 роки наповненість Фонду соціального страхування у Польщі є “дуже хорошою”.“Одним з основних чинників стали внески, сплачені іноземцями, які працюють у Польщі. Їх уже нараховується майже 600 тисяч, з яких понад дві третини складають українці”, - зазначає видання.
Суттєвий вклад українських працівників відзначають і в самому ZUS.
“Минулого року ми зібрали майже 260 мільярдів злотих на всі фонди, у тому числі на фонд соціального страхування - 182 мільярди злотих. Частка іноземців у бюджеті ZUS становила близько 3% (5,5 млрд злотих)”, - цитує видання керівника польського ZUS Гертруду Усцінську.
Нагадаємо, у першому кварталі 2019 року кількість українців, які легально працюють у Польщі та сплачують внески до ZUS, складала 431,4 тисячі осіб.
За темою
- На території Польщі правоохоронці затримали журналістів з Волині, які знімали торгівлю країни з Росією
13.03.2024, 16:55
- У Польщі назвали умову постачання зброї Україні
25.09.2023, 14:20
- Польща підтримуватиме Україну до останнього дня боротьби – Дуда
23.08.2022, 15:23
- Польща заборонила імпорт російського вугілля
29.03.2022, 21:47
- Польща вишле десятки російських дипломатів за шпигунство
23.03.2022, 12:59
Обговорення
Економіка
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми