Польський політик Славомір Менцен, який підтримує блокаду українсько-польського кордону, вирішив спровокувати новий скандал. Він записав у Львові відео з критикою Бандери та української історії.
Менцен виступив разом із Анною Брилькою – депутаткою Європарламенту від тієї ж партії. У своїй промові він повторив традиційні тези польської ультраправої політики щодо історичних подій:
"Люди цієї людини вбили 100 тисяч поляків. Це все одно, що в Німеччині будували би пам'ятники Гітлеру. Україна повинна якомога швидше припинити культ Степана Бандери", – заявив він.
Анна Брилька підтримала його, порівнявши Бандеру з Гітлером.
Менцен та блокада кордону
Славомір Менцен є одним із лідерів польської партії "Конфедерація", яка відома своєю антиукраїнською риторикою. Він активно підтримував польських фермерів, які блокували українсько-польський кордон, та брав участь у протестах.
У соцмережах Менцен регулярно висловлюється з критикою України та наголошує на необхідності обмеження допомоги Києву.
Заяви Менцена є частиною його передвиборчої кампанії. "Конфедерація" робить ставку на правий електорат, а антириторика щодо України – один із ключових пунктів їхньої програми.
Реакція Андрія Садового
Міський голова Львова Андрій Садовий відреагував на заяви польського політика та запропонував йому висловити свої думки не у Львові, а на передовій:
"Проросійському політику з польським паспортом Славоміру Менцену я б рекомендував проявити хоробрість і записати подібне відео, наприклад, біля Донецької стели. Може поїхати на фронт і поділитися своїми думками, зокрема з польськими добровольцями", – написав Садовий.
За темою
- До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
18.04.2026, 11:04
- На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
18.04.2026, 10:58
- На кордоні з Польщею виявили долар із перевищенням радіації у 1905 разів
17.04.2026, 21:49
- У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
17.04.2026, 21:31
- Небезпечні “квести”: у Львові дітей вербують через онлайн-ігри для злочинів
17.04.2026, 20:30
Обговорення
Львів
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми