Михайло Цимбалюк

політик

Генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, голова «Батьківщини» на Львівщині.


13.12.2019, 12:08

Підсумки ста днів роботи Верховної Ради

Важливо, що протягом цих ста днів ми ухвалили велику кількість законопроєктів, у порівнянні з попередньою Верховною Радою восьмого скликання.

Утім, парламент розглядає здебільшого ті документи, які ініціює монобільшість. Фракція «Батьківщина», наприклад, з початку осені внесла понад сто законопроєктів і тільки 20 із них включено до порядку денного. Не розглядаються навіть справді важливі законопроєкти. Водночас ми бачимо бажання Голови Верховної Ради дослухатися до всіх фракцій. І те, що деякі проєкти змін знімаються з розгляду через те, що вони або не готові, або рекомендовані з порушенням Регламенту, — це позитив, і ми сподіваємося, що так і триватиме.

Якщо говорити про конкретні кроки, то важливим стало те, що ми прирівняли добровольців до учасників бойових дій. Ми повернули справедливість для тих воїнів, які свого часу не увійшли до складу Збройних Сил і просто були реорганізовані. Ідеться про понад три тисячі осіб. Попередня Верховна Рада до цього питання так і не дійшла, а нам вдалося його вирішити. Так само змогли продовжити дію пільгового оподаткування для підприємств, заснованих громадськими організаціями людей з інвалідністю.

Якщо говорити про мінуси, то парламент ухвалив закон, який обтяжує діяльність ФОПів, і вже маємо реакцію на це. Дали також зелене світло так званій поправці Геруса, внаслідок чого російська електроенергія змогла зайти на територію нашої країни, віддали під приватизацію спиртову галузь, відібравши в держави монополію. Ми також спостерігаємо негативний вплив закону про підакцизні товари щодо ринку тютюну.

Не знаю, чи допрацює ця Верховна Рада відведені п’ять років. Але, думаю, до кінця наступного року діятиме напевне. Буде дуже прикро, якщо парламенту вдасться провести закон про ринок землі в тій редакції, в якій він пропонується нині. Це «шанс» не увійти в історію, а вляпатися.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: