21.05.2025, 15:53
Підозрілий інцидент у Балтійському морі: російський корабель маневрував біля підводного електрокабелю між Польщею та Швецією
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про інцидент у Балтійському морі: російський корабель, що входить до так званого "тіньового флоту", наблизився до підводного електричного кабелю, який з’єднує польське узбережжя зі Швецією, та здійснював поблизу нього підозрілі маневри.
Про це глава польського уряду написав у соцмережі X, зазначивши, що після оперативного втручання польських військових корабель попрямував до одного з портів Росії. До місця події було направлено військове судно ВМС Польщі — ORP Heweliusz.
Ідеться про підводний кабель потужністю 600 мегават, який з'єднує місто Устка в Польщі з шведським Карлсгамном. Його функція — забезпечення енергетичного обміну між двома країнами залежно від цін на електроенергію. Таким чином, Польща та Швеція можуть імпортувати електроенергію тоді, коли вона дешевша в сусідній країні.
Цей випадок став черговим у низці інцидентів, пов’язаних із критичною підводною інфраструктурою Європи, де російські судна, як підозрюють, могли брати участь у підривній діяльності. Раніше було зафіксовано пошкодження кабелю Estlink 2 у Фінській затоці, розриви оптоволоконних ліній зв’язку між Литвою, Швецією, Фінляндією та Німеччиною, а також аварію на газопроводі Balticconnector між Естонією і Фінляндією восени 2023 року.
НАТО вже неодноразово заявляло про стурбованість можливою гібридною активністю Росії проти критично важливої інфраструктури ЄС у Північному та Балтійському морях. Спостерігачі закликають до посилення моніторингу, безпекових заходів і координації на рівні Альянсу для захисту підводних комунікацій.
За темою
- Іран оголосив про відкриття Ормузької протоки для комерційних суден
17.04.2026, 17:43
- Російським суднам продовжили на рік заборону швартуватися у портах США
17.04.2026, 09:37
- Термінал "Роснефти" в Туапсе уразили дрони ССО
16.04.2026, 21:03
- Словаччина планує блокувати 20-й пакет санкцій проти РФ, але не €90 млрд кредиту для України
16.04.2026, 16:58
- Іран отримав китайський супутник для стеження за базами США — FT
15.04.2026, 13:49
Обговорення
Світ
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми