28.09.2021, 19:27

Pfizer розпочинає випробування мРНК-вакцини проти грипу

Американська фармацевтична компанія Pfizer починає клінічні випробування вакцини проти грипу, розробленої за тією ж технологією мРНК, що і препарат проти коронавірусу.

Про це повідомила керівниця дослідження вакцин у компанії Pfizer Кетрін Янсен, передає Громадське.

Ідея полягає в тому, щоб поліпшити покоління вакцин проти грипу, ефективність яких зараз становить 40-60%. Ця хвороба може спричиняти до 650 тисяч смертей щороку.

«Грип — це та хвороба, проти якої досі потрібна вакцина з більшою ефективністю незалежно від сезону. Ми вважаємо, що мРНК — це ідеальна технологія для розв’язання цієї проблеми», — заявила Катрін Янсен.

Згідно з заявою компанії, до дослідження на ранній стадії залучать понад 600 американців у віці від 65 до 85 років.

Компанія розпочала роботу над мРНК-вакциною проти грипу у 2018 році разом з німецьким партнером BioNTech, який отримуватиме роялті після затвердження препарату.

У майбутньому Pfizer планує вивчити застосування мРНК і проти інших респіраторних вірусів, раку та генетичних захворювань.

Чим ця вакцина може бути краще?

Звичайні вакцини проти грипу зазвичай виробляють шляхом вирощування вірусу всередині курячих яєць або клітин ссавців. Віруси інактивуються й обробляються для перетворення у вакцини. Цей процес має певні труднощі, пов’язані з виробництвом вакцин.

Особливість технології мРНК полягає в тому, що вона використовує тільки генетичну послідовність вірусу або його конкретної частини. Це має забезпечити швидше і більш гнучке виробництво.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Громади Волині в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: