01.10.2025, 14:15

Перехід ЗСУ на корпусну структуру завершено — Гнатов

Перехід Збройних сил України на корпусну структуру завершено, повідомив начальник Генерального штабу генерал-лейтенант Андрій Гнатов в інтерв’ю «Укрінформу».

«На даному етапі перехід ЗСУ на корпусну структуру завершено. Усі новостворені корпуси уже виконують завдання у складі визначених угруповань», — зазначив Гнатов. Водночас він уточнив, що залишаються деякі нюанси щодо укомплектованості, підготовки особового складу та внутрішніх змін у структурах.

Генерал-лейтенант підкреслив, що підготовка всіх десяти нових управлінь корпусів потребувала значних зусиль, зокрема залучення найпідготовленіших офіцерів ЗСУ та інструкторів із країн-партнерів.

За словами Гнатова, проведення корпусної реформи дозволило запобігти реалізації планів ворога щодо швидких наступальних дій на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших регіонах. Новостворені корпуси укомплектовані до визначених показників і готові виконувати бойові та спеціальні завдання. При цьому кадрові зміни ще продовжуються.

Крім корпусної реформи, у ЗСУ тривають організаційні заходи щодо створення Штурмових військ та Кіберсил.

Про корпусну структуру ЗСУ
Перехід на корпусну систему управління розпочався у лютому 2025 року. Корпус — це велике військове формування, що охоплює різні роди військ та підрозділи забезпечення, включно з механізованими з’єднаннями, артилерією, зенітними, інженерними, розвідувальними підрозділами та спеціальними військами. Основними ударними силами є механізовані з’єднання, що включають танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери та іншу техніку.

Корпус також має штаби, тилові служби, медичні підрозділи та інші органи, які забезпечують управління, логістику та всебічне забезпечення діяльності.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: