01.10.2025, 13:59
Папа Лев XIV призначив єпископом для українців у Франції та країнах Бенілюксу уродженця Львівщини
Українська Греко-Католицька Церква отримала нового єпарха для вірян у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу.
Ватикан офіційно повідомив 1 жовтня 2025 року про призначення отця Ігоря Ранці правлячим єпископом Паризької єпархії Святого Володимира Великого. Рішення ухвалив Папа Лев XIV.
Єпархія залишалася вакантною з 2019 року, коли попередній єпископ Борис Ґудзяк став митрополитом Філадельфійським. Тимчасово адміністрацію очолював владика Гліб Лончина, повідомляє Vaticannews.
Про Ігоря Ранцю
Майбутній єпископ народився 8 березня 1978 року в селі Опільське на Львівщині. Спершу здобув наукову освіту — є доктором географії та викладав в університеті, а згодом обрав духовний шлях. Закінчив Львівську духовну семінарію та отримав магістерський ступінь з теології в Українському католицькому університеті.
У 2014 році навчався у Католицькому інституті в Парижі, де завершив докторантуру з екуменічної теології. У 2015 році був висвячений на священника. Останні роки служив у різних громадах Паризької єпархії та обіймав ключові адміністративні посади. З 2022 року був протосинкелом — найближчим помічником єпископа.
Про єпархію
Українська греко-католицька присутність у Західній Європі з центром у Парижі існує з 1960 року як Апостольський екзархат. Юрисдикція охоплює Бельгію, Нідерланди, Люксембург та Швейцарію. У 2013 році екзархат отримав статус єпархії за рішенням Папи Бенедикта XVI.
Новопризначений владика Ігор Ранця стане четвертим очільником цієї церковної структури, яка опікується десятками тисяч українських греко-католиків у Західній Європі.
За темою
- На кордоні з Польщею вилучили незадекларовані iPhone та брендові товари на 350 тисяч гривень
17.06.2026, 14:31
- У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
17.06.2026, 14:16
- Львівські лікарі допомогли 69-річному тернополянину відновитися після ракетної атаки
17.06.2026, 12:27
- Частину вул. Конюшинної у Львові заасфальтують
17.06.2026, 11:33
- На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
17.06.2026, 09:08
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні