
22.05.2025, 19:12
Озеро у Брюховичах відкрили для мешканців: біля водойми демонтували огорожу
Озеро «Корса» у Брюховичах відкрили для вільного доступу. Сьогодні там демонтували огорожу, а невдовзі на території облаштують комфортну зону для відпочинку мешканців селища та всієї громади. Зазначимо, 10 років ця територія перебувала у незаконній оренді. Верховний Суд остаточно повернув ділянку у комунальну власність. Однак ще триває інший судовий процес щодо знесення самовільно збудованих на цій території об’єктів.
«Від сьогодні ця територія з трьома водоймами є доступною та безкоштовною для мешканців Брюховичів та всієї нашої громади. Переконаний, що кожна сім’я у Брюховичах чекала цього моменту, адже 10 років це була незаконно захоплена фактично приватна територія, тут був паркан та велась господарська діяльність. Тепер ця територія є відкритою.
Ще є низка питань, які потребують додаткової роботи в юридичній площині, бо тут є готель, альтанки та інші об’єкти для відпочинку. Також ми ще шукатимемо рішення, як цю територію загосподарювати, але тут точно буде доступна та комфортна відпочинкова зона», - зазначив керуючий справами виконавчого комітету ЛМР Євген Бойко.
Мешканка Брюховичів Ольга живе тут 13 років та дуже втішена з того, що озеро відкрили і тепер вона зможе, як і раніше, там відпочивати. «Коли озеро закривали, то орендар обіцяв, що мешканці селища і надалі зможуть відпочивати там безкоштовно. Однак на наступний рік встановив нам оплату у розмірі 50% від вартості, а на третій рік – доступ закрили цілком. Я уважно слідкую за перебігом подій навколо озера. І повідомлення про демонтаж паркана стало для мене приємною несподіванкою. Я спостерігала з вікна, як зносили паркан – і моїм радощам не було меж. Тепер я знову зможу ходити туди відпочивати», - зазначила пані Ольга.
«Це класно, влітку люди зможуть приходити, відпочивати. Але важливо, щоб влада подбала про порядок, щоб тут було гарно і охайно», - додала мешканка селища Софія.
Нагадаємо, ще у 2015 році Брюховицька селищна рада передала територію з озером площею 4,5 га в оренду на 25 років Альбіні Савчук - для облаштування зони відпочинку. Однак передача відбулася з низкою порушень, зокрема, без обов’язкових земельних торгів та без паспорта водного об’єкта, тобто в угоді оренди не було зазначено, що на цій території є озеро. А це є порушенням Водного Кодексу України. Як і зведення паркану, оскільки це унеможливило вільний доступ громадян до водойми. Також на території самовільно збудували низку об’єктів.
Як розповіла директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич, вже у 2016 році прокуратура Львівської області визнавала недійсним рішення Брюховецької селищної ради, яким було передано в оренду земельну ділянку.
«Позиція прокуратури була така: на першому етапі – звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу паркана. У 2021 році, ставши правонаступником Брюховицьої селищної ради, ми погодилися з вимогами прокуратури і маємо позитивні рішення судів усіх трьох інстанцій. Остаточне рішення Верховного Суду було у жовтні минулого року. Після цього розпочалася підготовка до виконавчого провадження. І сьогодні було виконано рішення суду – демонтовано паркан. А земельна ділянка площею 4,5 га, була зареєстрована за територіальною громадою ще в 2023 році», – розповіла Гелена Пайонкевич.
На цій території є низка капітальних та некапітальних об'єктів. Малі архітектурні форми – альтанки - власник може забрати самостійно. Якщо не погодиться, то місто має право їх демонтувати. А щодо 11 капітальних споруд, то зараз триває судовий процес про їх демонтаж.
«На нашу думку, вони збудовані незаконно. І сьогодні у Шевченківському районному суді триває справа за позовом міста про демонтаж зазначених обʼєктів та скасування права власності на них», – розповіла Гелена Пайонкевич.
Зазначимо, наразі відповідальною за утримання цієї території є Шевченківська районна адміністрація. Водночас у місті напрацьовуватимуть концепцію функціонування та розвитку цієї території. «Вже завтра буде взято відбір води, щоб визначити, наскільки воно придатне для купання. Після цього, паралельно з вирішенням юридичних питань, будемо розпрацьовувати концепцію як далі його утримувати. Ідей багато, все залежатиме від його рекреаційного потенціалу», - зазначив голова екологічної комісії Львівської міської ради Влодко Лучишин.
Водночас у міськраді наголошують: купальний сезон ще не відкритий і наразі купатися там не рекомендують. Найближчим часом на території встановлять відповідне ознакування.
«Щоб дозволити купання у водоймах, передусім потрібно провести аналіз стану води та забезпечити наявність рятувальної служби. Ми плануємо проконсультуватися з управлінням з питань надзвичайних ситуацій щодо облаштування рятувального поста», — зазначила керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Галина Микітчак.
Додамо, на території Львівської громади є 101 водойма загального користування та 20 технічних водойм комунальної власності.
За темою
- На п'ятницю синоптики прогнозують у Львові поривчастий вітер
19.06.2025, 19:23
- СБУ ліквідувала ще одну «схему для ухилянтів», яка діяла на Львівщині
19.06.2025, 18:22
- Львівський ТЦК прокоментував смерть чоловіка у центрі комплектування у Стрию
19.06.2025, 18:02
- 20 червня Львів попрощається із захисником Богданом Нєвєдомським
19.06.2025, 17:36
- Заступника комбата з львівської бригади викрили на незаконній виплаті 35 млн грн у тилу
19.06.2025, 16:51
Обговорення
Львів
ТОП
Троє енергетиків з Львівщини намагались втекти до Угорщини під час відрядження на Закарпаття
Заступника комбата з львівської бригади викрили на незаконній виплаті 35 млн грн у тилу
Львівський ТЦК прокоментував смерть чоловіка у центрі комплектування у Стрию
Підліток із Львова став донором для двох дітей і жінки
16-річний юнак, який загинув у ДТП, врятував після смерті одразу три життя
ФОТО
Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги

Василь Чорний
Суд присяжних в Україні в умовах воєнного стану діє

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку