09.04.2026, 13:41
Особисто брав участь у допитах: ідентифікували офіцера ФСБ-"димерського ката"
Українські правоохоронці ідентифікували командування російських військ та офіцера ФСБ, які окупували та катували місцеве населення Київщини в перші дні повномасштабного вторгнення.
Про це повідомили Нацполіція, Офіс генпрокурора, Головне управління розвідки.
Йдеться про командування 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади ЗС РФ, дислокованої в Уссурійську Приморського краю. Підрозділи цієї бригади діяли в Вишгородському районі Київщини та причетні до воєнних злочинів проти цивільного населення. Поліцейські ідентифікували командира бригади, його заступників по тилу і з військово-політичної роботи, а також начальника штабу.
Встановлено, що саме вони організовували дії підрозділів під час окупації та забезпечували функціонування системи контролю над захопленими населеними пунктами. Під їхнім керівництвом у березні 2022 року в смт Димер російські військові облаштували катівню на території підприємства "Альфа-Ленд", у приміщенні ливарного цеху. У приміщенні площею близько 30 квадратних метрів одночасно утримували понад три десятки цивільних чоловіків і жінок різного віку. Загалом через катівню пройшли сотні людей.
Людей утримували в нелюдських умовах: без достатньої кількості їжі та води, без медичної допомоги, у холодному неопалюваному приміщенні. Потерпілих змушували спати на підлозі, користуватися імпровізованим туалетом у присутності інших, системно принижували. Під час так званих "допитів" окупанти били людей руками та прикладами зброї, стріляли поруч із головою, імітуючи розстріли, застосовували електрошокери та погрожували вбивством.
Ключову роль у функціонуванні цієї системи відігравав представник ФСБ РФ - так званий "куратор", відповідальний за проведення фільтраційних заходів і роботу з цивільним населенням. Фактично саме він організовував і контролював роботу катівні, визначав порядок утримання людей та координував дії військових.
Його особу допомогло встановити ГУР МОУ, це – підполковник ФСБ Олейничук Сергій Олександрович.
Офіс генерального прокурора повідомив йому про підозру в порушенні законів і звичаїв війни.
ГУР також зазначає, що Олейничук особисто проводив допити, які супроводжувалися катуваннями та жорстоким поводженням із цивільними. Саме він міг ухвалювати рішення про депортацію мешканців Димерської громади до РФ.
Задокументовано незаконне переміщення російськими окупантами щонайменше 42 осіб — серед них селяни, студенти, підприємці, тренери та журналіст. Вивезених людей розосереджували в різних установах на території РФ: утримували у слідчих ізоляторах та колоніях у Ростовській, Мордовській, Брянській, Смоленській, Пермській, Тульській та Володимирській областях.
Частину з них вдалося повернути. Щонайменше 24 цивільні особи досі залишаються у полоні.
За темою
- Російський дрон влучив у залізничну інфраструктуру на Полтавщині
19.04.2026, 14:34
- Генштаб підтвердив ураження заводу дронів у Таганрозі та складів окупантів
19.04.2026, 10:35
- Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
19.04.2026, 10:04
- Масована нічна атака: ППО збила понад 200 російських дронів
19.04.2026, 09:29
- Зеленський про стрілянину в Києві: В роботі у слідчих кілька версій
18.04.2026, 21:27
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Запорізькому напрямку військові знищили "Сонцепьок" окупантів
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми