Оператори 413-го полку СБС "Рейд" знищили рідкісну станцію радіотехнічної розвідки противника "Артикул-С". Вона використовувалася для виявлення мереж зв'язку та управління підрозділів Сил оборони України у широкому діапазоні частот. Про це повідомили бійці "Рейду".
Як повідомляється, для ураження станції військові провели складну операцію. На оприлюдненому відео показано, як військові СБС за допомогою ударного дрона уражають та знищують ворожий засіб радіоелектронної боротьби. Станція була розміщена у захисній шахті циліндричної форми, заглибленій у ґрунт і подібній до бетонного колодязя з відкритим верхом.
Момент знищення російського комплексу РЕБ, прихованого в захисній шахті. Відео "Рейд" СБС
Стверджується, що до цього часу не було публічних повідомлень про застосування російською армією комплексу "Артикул-С" саме проти ЗСУ.
Відомо, що станцію виробляє російська компанія "Иркос". До базової комплектації комплексу входять антенно-пеленгаторна система, цифрові приймачі та апаратно-програмний комплекс із дистанційним керуванням.
"Артикул-С" розміщується стаціонарно і є досить громіздким виробом, що видно на опублікованому відео ураження.
"Знищення такої станції зробило противника сліпим на важливій ділянці фронту", – зазначають у підрозділі.
Результат удару по замаскованому засобу РЕБ
"Рейд" СБС
Раніше повідомлялося, як оператори 413-го полку "Рейд" Сил безпілотних систем уразили зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10" російських військових на одному з гарячих напрямків фронту. Влучили у пускові направляючі зенітних ракет, унаслідок чого комплекс було виведено з ладу.
За темою
- Генштаб: Сили оборони уразили транспортно-десантний катер, РЛС і склад боєприпасів ворога
14.02.2026, 15:18
- Унікальна операція: "Омега" визволила бійця, який майже місяць був у ворожому полоні
14.02.2026, 11:02
- Росіяни атакували Україну ракетою і понад сотнею ударних БпЛА, є влучання на 11 локаціях
14.02.2026, 09:56
- Масове отруєння у Верховній Раді: понад 38 депутатів захворіли, роботу їдальні призупинено
13.02.2026, 18:01
- Україна визначила склад делегації для переговорів із РФ та США у Женеві
13.02.2026, 16:37
Обговорення
Суспільство
ТОП
Смерть дворічної дитини на Львівщині: соцпрацівниці оголосили підозру у службовій недбалості
Реабілітолога госпіталю у Винниках затримали за вимагання 80 тисяч гривень хабаря
Близько 30 львів’ян госпіталізовано через норовірус після відпочинку в Буковелі
У Львові внаслідок автозіткнення травмовані два водії та десятирічна дівчинка
У Львівському районі внаслідок наїзду автомобіля загинув 63-річний пішохід
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми
Михайло Цимбалюк
Пенсійний бюджет знову «завис»: чому уряд ігнорує українських пенсіонерів