• Головна
 • Новини
 • Офіс президента найняв лобіста для поліпшення іміджу Зеленського в США, – ЗМІ

16.01.2021, 19:19

Офіс президента найняв лобіста для поліпшення іміджу Зеленського в США, – ЗМІ

Наприкінці 2020 року Офіс президента України скористався послугами дивної лобістської компанії в США.

Про це йдеться у розслідуванні Watchdogs, пишуть Букви.

Новий імідж ОП чи Зеленського?

Наймати лобістів у США — це звичайна практика. Політики, бізнесмени та впливові люди з усього світу наймають собі умовного посередника, який займатиметься конкретними завданнями у цій країні. Лобісти можуть просувати певне питання, організовувати зустрічі із високопосадовцями та відстоювати інтереси замовника.

Цікаво, що у США наймання лобіста — це прозорий процес. Можна простежити, хто замовник, хто лобіст та скільки йому заплатили.

Отже, журналісти відстежили, що Офіс президента найняв собі лобіста, якому готовий платити за покращення свого іміджу в США.

Хто став лобістом ОП?

З документів відомо, що лобістом став Олександр Гавришук. Ім’я не надто американське. За номером телефона, зазначеному в  документації, очевидно, що лобіст – українець. Номер телефона  у телефонних книгах інших користувачів записаний по-різному: саша таможня, александр михайлович, саша ато, саша кеп удо і навіть Саня Домбас.

Формулювання про те, що ОП наймає лобіста для “поліпшення іміджу”  дивує, адже люди цієї професії не займаються іміджем, вони не роблять піар, вони працюють з американським істеблішментом та займаються конкретними питаннями. Очевидно, що ОП прагне покращити імідж самого Зеленського серед американської еліти.

Звісно, Зеленський вирішив поліпшити  власний імідж у США, адже змінюються часи та американський президент. Напевно, в ОП подумали над тим, що непогано б було, щоб Байден забув деякі висловлювання Зеленського про нього.

Виявилося, що Олександр Гаврищук — випускник Одеської юридичної Академії, учасник війни. У 2014-15 роках служив у добровольчому батальйоні “Донбас”. Тепер працює заступником Голови Державної судової охорони України.

Чоловік мріяв про політичну кар’єру та намагався потрапити на керівні посади у Мінсоцполітики, Мінрегіонбуді, Мініфраструктури, Мінкульті, МЗС та Секретаріаті Кабінету Міністрів. Зрештою він став держслужбовцем.

Але держслужбовець не може одночасно стати лобістом ОП у США.

Що каже сам Гаврищук?

Олександр Гаврищук живе у Києві, а не в  США. Ба більше, чоловік здивований, що його дані опинилися у базі лобістів. Він божиться, що це помилка. Чоловік заявив, що до реєстру лобістів його внесли без його відома.

Гаврищук заявив, що він знайомий із цією лобістською компанією та з її власниками, яких спершу  він назвав друзями. Пізніше він зазначив, що бачив їх тричі.

Чоловік пообіцяв показати журналістам, що може увійти до реєстру лобістів американської компанії та внести дані будь-кого. Цікаво, що для цього йому необхідно  дані для авторизації – логін і пароль. Проте Олександр зазначив, що попросив ці дані у тих самих друзів, яких бачив тричі. 

Гаврищук дотримав свого слова та продемонстрував, що срправді  може внести до  реєстру цієї компанії дані будь-кого та зазначити замовником хоч президента Зеленського.

Цей “експеримент” доводить хоча б те, що Гаврищук має доступи до реєстру лобістів та зв’язки з компанією, яка надає такі послуги у США.

Але не все так просто. Заявка з даними замовника Зеленського та лобіста з даними журналіста провисіла кілька годин. Пізніше її відхилила система Сенату. Процедура серйозна, а це означає, що будь-кого лобістом та замовником не назвеш, хіба що на кілька годин.

Однак американська преса пише, що Олександр Гаврищук є співвласником лобістської компанії “Вест Кепітал Інк”, яка фігурує у цьому розслідуванні. Він володіє 20% акцій. Хоча сам він це не підтвердив. Схоже, чоловік заплутався у своїх свідченнях, що шкодить репутації ОП, а не поліпшує її.

Тим часом в ОП та МЗС відхрестилися від Гаврищука та компанії “Вест Кепітал Інк”. Ймовірно, Гаврищук вирішив самостійно записати себе до американських лобістів.

У 2019 році ЗМІ знайшли документи, які підтверджували співпрацю Зеленського з лобістами під час президентської кампанії. Однак сам президент це спростував, як зараз це робить його Офіс.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Юрій Никорак

  Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

  Михайло Цимбалюк

  «Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

  Андрій Вихопень

  Замість грейдерів, ручна підлегла сила

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: