14.10.2025, 15:35
Обіцяв зняти порчу та зцілити від хвороб: у Києві поліція викрила псевдомольфара
У Києві викрили 28-річного шахрая, який видавав себе за цілителя та пропонував громадянам "послуги" з проведення різних ритуалів, зокрема зняття порчі.
Тепер чоловікові загрожує до 8 років позбавлення волі, повідомляє Головне управління Національної поліції у столиці.
У ході слідства правоохоронці встановили, що місцевий мешканець створив акаунти в популярних соціальних мережах, де видавав себе за "мольфара". Через них він спілкувався зі своїми "клієнтами" та пропонував їм псевдопослуги, як-от зняття порчі, пошук зниклих безвісти людей і зцілення від хвороб.
"Вартість таких "послуг" він оцінював від 400 до 4 500 гривень. Щойно гроші надходили на банківську картку, зловмисник припиняв будь-яке спілкування із замовниками та блокував їх у соціальних мережах", – розповіли поліцейські.
На цей час правоохоронці зафіксували 7 випадків шахрайства, скоєних псевдомольфаром. Наразі тривають заходи для встановлення інших громадян, що стали жертвами обману.
Слідчі повідомили правопорушнику про підозру за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України. Санкція інкримінованої статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
"Поліція Києва попереджає про небезпечні злочинні схеми та закликає громадян бути більш обачними, а у разі виявлення фактів шахрайства або інших неправомірних дій – звертатися до поліції", – наголосили правоохоронці.
За темою
- Зеленський: Від листа до Путіна я отримав потрібний результат
09.06.2026, 19:20
- ЦВК зареєструвала політолога Давидюка народним депутатом
09.06.2026, 16:48
- На Одещині чоловік викинув кошеня з шостого поверху, бо воно його дратувало
09.06.2026, 15:49
- Сирський затвердив Концепцію розвитку ракетних військ і артилерії
09.06.2026, 13:38
- Вісім областей частково без світла через обстріли та негоду — Міненерго
09.06.2026, 10:28
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
На Хмельниччині нетверезий водій з трьома дітьми в авто влетів у автобусну зупинку
17-річного водія засудили до 3 років ув’язнення за смертельну ДТП біля Жидачева з двома загиблими
На кордоні з Україною затримали викрадений у Британії Range Rover та партію автозапчастин Audi
Українська стрічка про працівників ТЦК здобула головну європейську нагороду на кінофестивалі в Кракові
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні