18 травня в Римі відбулася інавгураційна меса Папи Римського Лева XIV, який став першим американцем на чолі Святого престолу.
Церемонія пройшла на площі Святого Петра, де зібралися десятки тисяч людей, серед яких були світові лідери, включаючи президента України Володимира Зеленського та його дружину Олену.
Під час своєї першої проповіді на посаді понтифіка, Лев XIV закликав до єдності Церкви як символу примирення у світі. "Я хотів би, щоб нашим першим великим бажанням була єдність Церкви, знак єдності та причастя, який стане запорукою для примиреного світу," — наголосив він.
У ході церемонії Папі Римському вручили традиційні символи папства — вовняну накидку та "перстень рибалки".
69-річний Роберт Прево, який обрав ім’я Лев XIV, був призначений кардиналом ще за понтифікату Папи Франциска у 2023 році. До свого обрання він очолював управління Святого Престолу, відповідальне за відбір єпископів по всьому світу.
Очікується, що пізніше цього ж дня Зеленський проведе зустріч із Папою Римським Левом XIV. Це буде їхня перша особиста зустріч після телефонної розмови, яка відбулася 12 травня.
У своєму першому недільному благословенні новообраний Папа закликав до справедливого та міцного миру в Україні.
За темою
- На саміті G7 наразі не планують окремих переговорів Зеленського і Трампа — ЗМІ
14.06.2026, 09:24
- У Польщі на ділянці лікарки знайшли останки 32 ненароджених дітей
13.06.2026, 19:55
- Генштаб: Сили оборони уразили нафтовий об’єкт у Волгоградській області
13.06.2026, 15:26
- Безпілотники атакували морський термінал в Краснодарському краї: спалахнула пожежа
13.06.2026, 09:06
- Міністр оборони Британії Гілі подав у відставку через розбіжності щодо витрат на оборону
11.06.2026, 16:41
Обговорення
Світ
ТОП
14 червня: що треба знати про цей день
На Львівщині з річки дістали Volkswagen із тілом чоловіка: поліція з’ясовує обставини трагедії
Сили ППО відбили нічну атаку: знешкоджено 91 із 98 російських безпілотників
На саміті G7 наразі не планують окремих переговорів Зеленського і Трампа — ЗМІ
За добу Сили оборони знешкодили ще 1440 окупантів та понад дві тисячі російських дронів
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні