• Головна
 • Новини
 • Нацполіцію фінансують на 45% від потреби, величезний дефіцит патрульних – Клименко

05.10.2020, 14:33

Нацполіцію фінансують на 45% від потреби, величезний дефіцит патрульних – Клименко

Національна поліція отримує фінансування на 45% від того, якого потребує.

Про це у інтерв’ю «РБК-Україна» заявив голова Національної поліції Ігор Клименко.

«Я думаю, що жодне силове відомство не скаже, що його влаштовує. Ми фінансуємося на 45% від потреби. А що таке 45%? Це автомобілі, формений одяг, програмне забезпечення. А ми хочемо, щоб, наприклад, кожний працівник мав на собі боді-камеру і ми до цього йдемо. Ми йдемо також до того, щоб всі приміщення, куди доставляються затримані громадяни, були обладнані системами фіксації та контролю за діями працівників поліції», - сказав Клименко.

Окремо він поінформував, що раніше у Національній поліції на рік звільнялося 9-10 тисяч працівників, а наразі ця цифра значно менше.

За словами Клименка, в першу чергу некомплект у Нацполіції в Центральній, Східній і Південній Україні: наприклад, в патрульній поліції по всій країні наразі некомплект 17,5%. «Для патрульних, які заступають на роботу кожен день, це величезний дефіцит. Нам не вистачає екіпажів і маємо вживати заходів», - поінформував Клименко.

Також він зазначив, що щодо подій у Кагарлику, то у НПУ і дотепер переживають і функціонально, і морально цю ситуацію.

«Звичайно, величезний колектив в 130 тисяч осіб дуже важко проконтролювати. Але це не виправдання тому, що серед нас є такі люди. Так одна людина своїм ганебним вчинком може обвалити довіру до всієї поліції… Ми прийшли до того, що у сільській місцевості, а це і Кагарлик, і Ржищів, який поруч знаходиться, нам все важче і важче підібрати персонал. Там просто немає молоді від 18 до 35 років, які можуть поповнити ряди Нацполіції. І ніякі конкурси, ніякі атестації не допоможуть», - поінформував голова НПУ.

Клименко зазначив, що у НПУ після ліквідації Кагарлицького відділення поліції включили цей підрозділ до складу Обухівського відділу поліції.

«А некомплект штату в Обухові на сьогоднішній день складає 40%. У Кагарлику був 45%. У нас є підрозділи, наприклад, у Березані, де некомплект 50%. Тобто ми маємо проблему, коли 30% населення України проживає в сільській місцевості, а 70% – в міській», - уточнив Клименко.

За його словами, тут Нацполіції допоможе інститут дізнавачів і кримінальних проступків.

«Ми максимально укріпимо такі підрозділи. У зв'язку з новим адміністративно-територіальним устроєм нашої держави ми створимо кущові підрозділи, які будуть розкривати тяжкі злочини і які будуть займатися профілактикою на всій території нових районів. Поліцейські відділення і станції по всій Україні будуть мінімізовані. Тоді ми зможемо підібрати людей у такій кількості, яка буде достатня для того, щоб організувати розкриття легких злочинів дізнавачами», - поінформував він.

Також, додав Клименко, тут стануть у пригоді поліцейські офіцери громади та дільничні офіцери.

«Базові підрозділи поліції будуть займатися розкриттям тяжких злочинів і середньої тяжкості. Найближчим часом ми презентуємо нову структуру Нацполіції, яка буде відрізнятися від тієї "радянської" моделі, яка є на сьогоднішній день», - уточнив голова Нацполіції.

Як повідомлялося, наприкінці травня 2020 р. затримано двох службовців поліції Кагарлика, що на Київщині, за підозрою у зґвалтуванні, тортурах і побитті 26-річної жінки, яку викликали до поліції як свідка.

26 травня суд арештував двох поліцейських, підозрюваних у зґвалтуванні.

2 липня було висунуто підозру ще двом правоохоронцям.

Після початку досудового розслідування почали надходити повідомлення про факти тортур, які відбувалися в Кагарлицькому відділенні поліції.

Весь особовий склад Кагарлицького відділу поліції було виведено за штат для подальшої атестації кожного працівника.

За результатами першого етапу службового розслідування, у Кагарлицькому відділенні поліції звільнено 10 службовців.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: