05.06.2026, 11:19
Нацполіція проводить масштабну операцію "Ескулап" з перевірки незаконного збагачення посадовців ВЛК
Національна поліція проводить масштабну операцію по всій Україні під умовною назвою "Ескулап" з перевірки фактів незаконного збагачення та недостовірного декларування посадовців лікарських комісій.
Про це стало відомо із повідомлення Національної поліції.
Дослівно: "У межах операції під умовною назвою "Ескулап" правоохоронці перевіряють отриману інформацію з викладеними відомостями в деклараціях. Суми розбіжностей між активами в декларації та реальним станом коливаються від 2 до 11 млн грн".

Повідомляється, що йдеться про незадекларовані активи близьких родичів, зокрема автівки, квартири, будинки, земельні ділянки, готівку. Чи навпаки - задекларували активи, але вони значно перевищують офіційні доходи.

У межах кримінальних проваджень оперативники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції та його теруправлінь спільно зі слідчими підрозділами поліції в областях та прокуратурами у сфері оборони провели масштабні відпрацювання по всій Україні – 58 обшуків за місцями проживання фігурантів у 16 регіонах країни.

Під час операції правоохоронці вилучили автомобілі, серед яких Mercedes-Benz GLE 300D 2025 року ринковою вартістю понад $100 тис., готівку в національній та іноземній валюті, медичні документи, виписки та документи ВЛК 36 пацієнтів, різноманітні договори, чеки про переказ готівки чи оплату товару, суми в яких коливаються від 600 тис. грн до понад одного мільйона гривень.

"Вилучені документи, можуть свідчити про легалізацію коштів, здобутих незаконним шляхом. Всі ці факти будуть перевірятися в межах кримінальних проваджень", - говориться у повідомленні.

Що було раніше: На початку травня У Міністерстві оборони повідомляли, що працюють над системним рішенням, яке має виправити допущені помилки під час проходження військово-лікарських комісій, а також підвищити якість мобілізаційного ресурсу.
За темою
- Бійці ГУР вистежили ворожий "Тріумф" у Криму: спалили пускову та РЛС
27.07.2026, 10:12
- ППО знешкодила 123 дрони, але є влучання на 10 локаціях
27.07.2026, 09:47
- ООН спрямовує $358 млн на зимову допомогу для 2,1 млн українців
26.07.2026, 22:24
- Пошкоджене внаслідок російського удару судно Golden Leo почало тонути біля Одеси
26.07.2026, 21:00
- Журналісти з’ясували, де може жити Янукович у Росії та яке ім’я використовує
26.07.2026, 20:48
Суспільство
ТОП
У Львові дівчина на самокаті врізалася в автомобіль: її забрала швидка
На Львівщині чоловік стріляв у бік Audi: суд призначив 4 роки ув’язнення
У Львові через обрив пантографа зупинився трамвай
Біля Львова автомобіль збив 64-річного велосипедиста: чоловіка госпіталізували
Внаслідок ДТП на Львівщині загинув 22-річний мотоцикліст
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні