У ніч на 3 червня 2026 року на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався 17-й блекаут з моменту захоплення станції російськими військами та вже п'ятий від початку цього року.
Про це повідомляє пресслужба НАЕК "Енергоатом".
Як йдеться у повідомленні, о 23:44 2 червня через відключення лінії електропередачі "Феросплавна-1" станція повністю втратила зовнішнє електроживлення.
Функціонування критично важливих систем забезпечувалося за рахунок роботи резервних дизель-генераторів.
За інформацією МАГАТЕ, причиною знеструмлення став удар безпілотника по підстанції "Нікопольська" на протилежному від ЗАЕС березі Дніпра.
За темою
- Дрони ССО вразили нафтобазу та морський термінал росіян у тимчасово окупованому Криму
07.06.2026, 17:40
- Сили спецоперацій уразили дві нафтові цілі в окупованому Криму дронами FP-2
07.06.2026, 15:52
- Російський дрон влучив у ядерний об’єкт біля Чорнобиля
07.06.2026, 11:48
- Окупанти обстріляли рятувальні судна в Чорному морі, які виконували гуманітарне завдання
07.06.2026, 11:29
- Росія атакувала Україну 236 дронами: сили ППО знешкодили 215 цілей
07.06.2026, 08:56
Обговорення
Суспільство
ТОП
В рейсовому автобусі знайшли хутро на сотні тисяч
На кордоні з Польщею виявили понад 14 тисяч незадекларованих акумуляторів на 1,2 млн грн
6 червня: що треба знати про цей день
У Львові презентували відреставроване панно «Збір винограду»
ПС: Росія уночі атакувала 272 дронами
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні