• Головна
  • Новини
  • На Волині планують створити туристичний маршрут до Кривого лісу

23.03.2021, 16:12

На Волині планують створити туристичний маршрут до Кривого лісу

Працівники Колківського лісового господарства хочуть облаштувати на території Кривого лісу спеціальні шляхи для туристів, встановити місця для відпочинку, альтанки та майданчики.

Про це повідомляють на сторінці господарства, передає Суспільне.

Урочище Кривий ліс розташоване на околиці села Колки, Маневицького району. Площа урочища — майже 5 гектарів. На території немає жодного рівного дерева: усі сосни в урочищі мають викривлену форму.

"Причину викривлення сосон вияснити не вдалося нікому", повідомила Суспільному прес-секретарка Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Світлана Думська.

Лісівники кажуть, кривим деревам понад 100 років. Їх не вражають шкідники, хоч молоді сосни, висаджені навколо — пошкоджені.

"Кривий ліс у майбутньому може стати популярним туристичним місцем нашого краю. Він уже є на всіх туристичних маршрутах та "екологічних стежках", що розробило наше обласне управління лісового та мисливського господарства", — каже директор Колківського держлісгоспу Сергій Матчук.

За коментарем Суспільне звернулося до науковців. Доцент кафедри лісового і садово-паркового господарства ВНУ імені Лесі Українки, Василь Войтюк називає кілька імовірних причин викривлення сосен:

  • 1. Дерева були умисно кимось пошкоджені;
  • 2. Природна аномалія: тривалий вплив вітрів чи унікальні ландшафтні умови, які коригували ріст дерев, коли вони мали гнучкий, податливий стовбур.

"Усі сосни в Кривому лісі нахилені в одну сторону і це ускладнює вияснення причини. До речі, подібний ліс є у Польщі і там також ростуть сосни." — зазначає Василь Войтюк.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

Галина Козяр

Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

Мирослав Дністрянський

Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: